i3 3240 GTX 750 Ti ekran kartım tamamını kullanmıyor

Gapirkont

Kilopat
İki gün önce GTX 750 Ti ekran kartı aldım ikinci el. Sanırım kart zaten fabrika çıkışı overclocuklu ama bilmiyorum. Ride 3 gibi bazı oyunlarda ekran kartım %100 ünü kullanıp 60 FPS üstü veriyor. Fakat Fortnite'da ekran kartım %40 - %70 arası kullanıyor ve bazen FPS 60ın altına düşüyor (kapışma takımı modunda yani çok kişi olduğu için FPS bayağı azalıyor normal oyunda fazla sıkıntı yok). Ben %100'ünü kullanıp daha yüksek FPS vermesini istiyorum. Overclock'da yaptım Core clock - +250MHz, Memory clock +350 MHz verdim FurMark'da testler yaptım ekran kartı bu MHz'de iken hiçbir sorun yok kapanma falan ancak ufak bir şey artırırsam hata veriyor kapanıyor program, görüntü gidiyor vs. yani ekran kartının overclock değerlerinin sınırı bu. Overclock yapmama rağmen bu oyunda %100 kullanmaması üzdü beni. Ekran kartım tek fanlı ancak ona rağmen overclock yaptığımda 55 dereceyi geçmiyor. Sorunun sebebi acaba güç kaynağım mı yetersiz diye düşündüm olabilir mi? Sistemim:

i3 3240.
4 GB RAM.
GTX 750 Ti.
Nagas 250W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğüm 1360x768. Bütün ayarlar low iken işlemci kullanımı %100 oluyor genelde bazen 90 a falan düşebiliyor.Bütün ayarları high yaptığım zaman ise işlemci kullanımı yine 100 fakat bazen 70lere düşüyor ama hemen 100 e fırlıyor tekrar. Ayarları high yaptığım zaman ekran kartı %100 kullanıyor.
İşlemci kullanımı ne durumda? Darboğaz gibi çünkü sorunun.
İşlemci kullanımı genelde %100
darboğaz var ise oyunun ayarlarını en yükseğe alıp dene
yardım edebilcek var mı ya?
darboğaz var ise oyunun ayarlarını en yükseğe alıp dene
yardım edebilcek var mı ya?

Son düzenleme:
İki gün önce GTX 750 Ti ekran kartı aldım ikinci el. Sanırım kart zaten fabrika çıkışı overclocuklu ama bilmiyorum. Ride 3 gibi bazı oyunlarda ekran kartım %100 ünü kullanıp 60 FPS üstü veriyor. Fakat Fortnite'da ekran kartım %40 - %70 arası kullanıyor ve bazen FPS 60ın altına düşüyor (kapışma takımı modunda yani çok kişi olduğu için FPS bayağı azalıyor normal oyunda fazla sıkıntı yok). Ben %100'ünü kullanıp daha yüksek FPS vermesini istiyorum. Overclock'da yaptım Core clock - +250MHz, Memory clock +350 MHz verdim FurMark'da testler yaptım ekran kartı bu MHz'de iken hiçbir sorun yok kapanma falan ancak ufak bir şey artırırsam hata veriyor kapanıyor program, görüntü gidiyor vs. yani ekran kartının overclock değerlerinin sınırı bu. Overclock yapmama rağmen bu oyunda %100 kullanmaması üzdü beni. Ekran kartım tek fanlı ancak ona rağmen overclock yaptığımda 55 dereceyi geçmiyor. Sorunun sebebi acaba güç kaynağım mı yetersiz diye düşündüm olabilir mi? Sistemim:

i3 3240.
4 GB RAM.
GTX 750 Ti.
Nagas 250W PSU.
güç kaynagın yetersiz gtx750 ti da önerilen güç kaynagı 300W

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı