I3 4. nesil sisteme çok eski PSU takılır mı?

Ekran kartı yoksa yeterlidir. @Mortis06 hocamın da dediği gibi adaptör kullanırsanız hız problemleri yaşayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2090092

Hocam siz yanlış anladınız, bazı PSU'ların üzerinde güncel SATA, HDD ya da fan kontrolcüler için olan SATA çıkışı bulunmuyor, SATA derken veri aktarmak için olan değil güç aktarmak için olan. Resmini eklediğim gibi dönüştürücü almadan eski PSU'lar yeni nesil SATA disklere güç veremiyor.

Dosya Ekleri

• 41+AztBubEL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
    41+AztBubEL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 5
Hocam siz yanlış anladınız, bazı PSU'ların üzerinde güncel SATA, HDD ya da fan kontrolcüler için olan SATA çıkışı bulunmuyor, SATA derken veri aktarmak için olan değil güç aktarmak için olan. Resmini eklediğim gibi dönüştürücü almadan eski PSU'lar yeni nesil SATA disklere güç veremiyor.
Hocam dediğinizi doğru anladım da yanlış anlatmışım :D Hız problemi yaşamaz doğru bir an SATA ile karıştırdım.

Yanlış görmediyse PSU da hiç SATA çıkışı yok ve sadece Molex çıkışı var. İlk bilgisayarımda IDE disk kullandığı için böyle bir PSU vardı ve SATA bir disk takmak istediğimde Molex to SATA çevirici almam gerekmişti. Yan sisteme SSD takma konusunda sorun yaşama ihtimaliniz var, SATA çıkışı var mı bir kontrol edin.
Gidip bakmam lazım ama büyük ihtimal dediğiniz gibi. Sağ olun yoksa işin yarısında kalacaktık.
Ekran kartı yoksa yeterlidir. @Mortis06 hocamın da dediği gibi adaptör kullanabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2090092

Hocam bu arada ekran kartı çok eski duruyor bu diğer kartlara da ihtiyacınız kalmaz.
Eki Görüntüle 2090097
Hayır ekran kartı AGP slotta takılı. Bu işi gönüllü yapıyorum onun için fakat çıkan parçaları alıcam. Bu yüzden bana kalacak bu XP sistem.

Gidip bakmam lazım ama büyük ihtimal dediğiniz gibi. Sağ olun yoksa işin yarısında kalacaktık.

Hayır ekran kartı AGP slotta takılı. Bu işi gönüllü yapıyorum onun için fakat çıkan parçaları alıcam. Bu yüzden bana kalacak bu XP sistem.
Yok hocam onu biliyorum, ekran kartı + 2 tane diğer kart demeye çalışmıştım.
1705693115898.png

Açıkcası bu daha mantıklı geldi bana.

Şöyle performans veren işlemcinin Google üzerinde kasmasının imkanı yok SSD ile:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı