i3-4005U sisteme macOS X kurulabilir mi?

FrankMorris

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro 13''
Merhaba, aşağıda donanım bilgisini verdiğim laptopuma macOS kurmak istiyorum ancak sistemim macOS ile uyumlu mu buna karar veremedim, hangi sürümü kurmalıyım (eğer sistem uygunsa) ve ne derecede performans alırım?

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

IGPU ile maksimum Big Sur destekler. Monterey'de kurulur ama ekran kartı tanıtması falan daha uğraştırır. Wi-Fi ve ethernet'in marka/modelini paylaşır mısınız?

Son düzenleme:
920M ekran kartınız çalışmayacak, dahili GPU ile kullanabilirsiniz. Maksimum Monterey kurabilirsiniz, aşağıdan Monterey imajını indirip BalenaEtcher ile USB'ye yazdırdıktan sonra OC EFI adlı bir bölüm oluşacak, bu bölümde EFI bulunuyor. O bölümün içindeki EFI\OC klasöründe config dosyaları var, Dizüstü Haswell ismini içeren configin adını config.plist yapıp kuruluma geçeceksiniz. Dualboot yapmak istiyorsanız disk yönetiminden bir bölüm ayırıp biçimlendirin. Sonrasında makaledeki BIOS ayarlarını yapıp USB'den boot edin. Kurulum açıldıktan sonra Disk İzlencesine basın ve Windows üzerinden ayırdığınız bölümü seçin, üstten sil butonuna basın ve APFS olarak tekrar biçimlendirin. Geri dönüp macOS kura basıp kurulumu başlatın.
Ek olarak Wi-Fi ve Ethernet kartınızı belirtin.

920M ekran kartınız çalışmayacak, dahili GPU ile kullanabilirsiniz. Maksimum Monterey kurabilirsiniz, aşağıdan Monterey imajını indirip BalenaEtcher ile USB'ye yazdırdıktan sonra OC EFI adlı bir bölüm oluşacak, bu bölümde EFI bulunuyor. O bölümün içindeki EFI\OC klasöründe config dosyaları var, Dizüstü Haswell ismini içeren configin adını config.plist yapıp kuruluma geçeceksiniz. Dualboot yapmak istiyorsanız disk yönetiminden bir bölüm ayırıp biçimlendirin. Sonrasında makaledeki BIOS ayarlarını yapıp USB'den boot edin. Kurulum açıldıktan sonra Disk İzlencesine basın ve Windows üzerinden ayırdığınız bölümü seçin, üstten sil butonuna basın ve APFS olarak tekrar biçimlendirin. Geri dönüp macOS kura basıp kurulumu başlatın.
Ek olarak Wi-Fi ve Ethernet kartınızı belirtin.
Çok teşekkürler buradaki adımları uygulayıp herhangi bir sıkıntı yaşadığımda sizlerle iletişime geçeceğim.

@Kleyn @e.n.e.s

Bu sistemde MacOS mu yoksa windowsla mı daha çok performans alırım ?
Mevcut işletim sistemim Windows 10 Pro.
@Kleyn @e.n.e.s

İkisi farklı işletim sistemleri hocam, mesela macOS'de 920M'i kullanamayacağınız için GPU konusunda daha düşük performans alacaksınız. Dualboot yapıp macOS'i günlük kullanımda Windows'u da oyun gibi işlerde kullanabilirsiniz. Windows'ta çoğu konuda daha iyi performans alırsınız muhtemelen.

İkisi farklı işletim sistemleri hocam, mesela macOS'de 920M'i kullanamayacağınız için GPU konusunda daha düşük performans alacaksınız. Dualboot yapıp macOS'i günlük kullanımda Windows'u da oyun gibi işlerde kullanabilirsiniz. Windows'ta çoğu konuda daha iyi performans alırsınız muhtemelen.
Bilgisayarı sadece günlük işlerimde kullanıyorum ancak MacOS bana daha kullanışlı geliyor her zaman, ancak elimdeki sistem de çok güçlü bir sistem değil ne yazık ki şimdilik Mac OS denedikten sonra karar veriyim , konu ile alakalı ilginize teşekkürler.

Kurulum esnasında ''No Such Process Hatası'' aldım bunu nasıl çözebilirim ? @e.n.e.s @Kleyn

Son düzenleme:

Geri
Yukarı