i3 4005U ve RX 580 eGPU darboğaz yapıyor

Hakandiyap

Centipat
Acer Aspire E571 model i3 4005U 1, 7 GHz bilgisayarıma eGPU yardımı ile RX580 8 GB'lık ekran kartı taktım. 4. nesil 1, 7 GHz işlemci ile tahmin edersiniz ki deli bir darboğaz yaşıyor sistem. Ekran kartını sistem toplamak üzere aldım ancak sistem toplayana kadar heves edip oyun oynamak istiyorum bahsini ettiğim eGPU sistem ile. Ani FPS düşmelerine karşı sistem veya oyun ayarları ile yapılacak bir şey var mıdır? GTA 5 ve GS GO için tavsiyelerinizi bekliyorum.
İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkan varsa işlemci değişimi. Yoksa daha fazla kanal RAM eklenmesi. Böylece veri akışını fazlalaştırıp darboğazı azaltabiliriz. İkisi de yoksa ekran kartının modelini düşürmekten başka çare yok maalesef.

Acer Aspire E571 model i3 4005U 1, 7 GHz bilgisayarıma eGPU yardımı ile RX580 8 GB'lık ekran kartı taktım. 4. nesil 1, 7 GHz işlemci ile tahmin edersiniz ki deli bir darboğaz yaşıyor sistem. Ekran kartını sistem toplamak üzere aldım ancak sistem toplayana kadar heves edip oyun oynamak istiyorum bahsini ettiğim eGPU sistem ile. Ani FPS düşmelerine karşı sistem veya oyun ayarları ile yapılacak bir şey var mıdır? GTA 5 ve GS GO için tavsiyelerinizi bekliyorum.
İyi forumlar.
Çift çekirdekli 1.7 GHz hızında çalışan bir mobil işlemci. Gayet doğal. Yapabileceğiniz birşey yok sistem değiştirmekten başka. Gereksiz hizmetleri kapatıp ayarları yüksetmeniz, darboğazı azaltacaktır.

İmkan varsa işlemci değişimi. Yoksa daha fazla kanal RAM eklenmesi. Böylece veri akışını fazlalaştırıp darboğazı azaltabiliriz. İkisi de yoksa ekran kartının modelini düşürmekten başka çare yok maalesef.

2 X 4 GB 1600 MHz'den Total'de 8 GB RAM mevcut. Daha fazlasını desteklemiyor maalesef. Yorum için teşekkürler.

İyi forumlar.
FPS sabitlemek sorunu çözecektir. Tabi GTA 5 için işlemcin çok zayıf olduğu için darboğaz olmaması için 30 FPS falan yapman gerekebilir. Bu da oyun zevkini baltalar. En iyisi ayarları Ultra yap ve FPS değerini 60 sabitle. Yine takılmalar olur ama eskisi kadar fazla olmaz.

CS:GO için ise dizüstü enerji tasarrufu modunu aç. FPS değerini 60 sabitler ve FPS düşmesinin büyük ölçüde önüne geçer.

Çift çekirdekli 1.7 GHz hızında çalışan bir mobil işlemci. Gayet doğal. Yapabileceğiniz bir şey yok sistem değiştirmekten başka. Gereksiz hizmetleri kapatıp ayarları yüksetmeniz, darboğazı azaltacaktır.

CS GO'da 70 küsür FPS alabiliyorum. Aynı derecede olmasa da GTA 5'te herhangi bir iyileştirme mümkün mü diye şansımı zorluyorum. Yorum için teşekkürler.

Bazı oyunlarda görev yöneticisinden işlemci önceliğini "Normalin Altında" ayarına aldığınızda bir nebze olsa işe yarayabiliyor. Ancak böylesine bir darboğazda işe yarar mı orasını bilemedim.

Yapması gayet normal. Ben i5 7200U kullanıyorum eGPU yapmayı bazen düşünüyorum ve takacağım tepe kart ya RX 460 2 GB olur ya da GTX 760.

Teşekkürler yorum için.
FPS sabitlemek sorunu çözecektir. Tabi GTA 5 için işlemcin çok zayıf olduğu için darboğaz olmaması için 30 FPS falan yapman gerekebilir. Bu da oyun zevkini baltalar. En iyisi ayarları Ultra yap ve FPS değerini 60 sabitle. Yine takılmalar olur ama eskisi kadar fazla olmaz.

CS:GO için ise dizüstü enerji tasarrufu modunu aç. FPS değerini 60 sabitler ve FPS düşmesinin büyük ölçüde önüne geçer.

FPS sabitlemek adına adım adım yapmam gerekeneler neler? Teşekkürler.

FPS sabitlemek adına adım adım yapmam gerekeneler neler? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı