i3-4010U laptop kapanıyor

yusuufyus

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
ST500LM000-1EJ162 500GB HDD
Bilgisayarım bayağı süredir elektrik gitmiş gibi kapanıyor. Başlangıcı şu şekilde oldu LoL'de 30 dk falan oynadıktan sonra kapanmaya başlamıştı ilk başta sonradan LoL'ü açtığımda eğer alttaysa yani ekranda görünmüyorsa ama oyun başladıysa kapanmıyor. Alttan oyuna basıyorum basar basmaz kapanıyordu. Bazen OBS programında kayıt tuşuna basınca kapanıyordu bazen kapanmıyordu Google, Adobe PS bunlarda kapanmıyordu. Ben bilgisayarımı açtım tozunu falan temizledim fanıdır termal macun yenilemesini falan yaptım 10 yıllık olduğu için ve bilgisayarın üstündeki RAM'den bir tane daha aldım 4 GB RAM'im vardi 8 GB oldu toplamda bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayar neredeyse 1 ay boyunca hiçbir uygulamada oyunda kapanmadı yani düzelmiş gibiydi. Ta ki aniden yine elektrik kesilmiş gibi kapanmaya tekrardan başlayıncaya kadar. Bugün bilgisayarımı sıfırladım belki düzelir diye belki temiz format daha iyidir bilmiyorum ama tekrar Riot istemcisini açınca kurulum neredeyse bitti 0.1 KB yazıyordu kapattım tekrar açtım güncelle diyorum yönetici izni istiyor sonra pat aniden kapanıyor en son olarak durum bu. Bu temizleme işleminden önce her gün kapanırdı en az bir kere aslında uygulamaları açınca kapanıyor anlamıyorum çok yoran uygulamalarda kapanmıyor daha az yoran uygulamlarda kapanıyor gibime geliyor. Evimizde topraklama yok prizde prize fişi takınca bazen kıvılcım çıkarıyor sesi falan geliyor onla alakası olabilir mi bilmiyorum. Yardımcı olursanız en ufak bilginiz varsa çok mutlu olurum artık bıktım bu durumdan.

Sonradan eklediğim RAM -> SK Hynix 4 GB HMT451S6AFR8A-PB DDR3
Diğer RAM'le aynı özellikleri tam hatırladığım kadarıyla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın bir parçası zarar görmüş olabilir.

yani baktığım kadarıyla zarar görmüş bir parça yoktu ama bugün şunu fark ettim benim odamda priz topraklamasız olay günlüklerini inceledim düşük enerji falan diyor ben bataryasız kullanıyorum laptopu (--topraklamasız prizde aynı işlemi iki kere denedim(riot güncelle tuşuna basınca direkt kapanıyordu) iki seferde de basınca kapandı tekrar aynı işlemi topraklamalı prizde deneyince kapanmadı--) ama evde toprakli bi prize geçince kapanma sorunu olmadı elektrikçi cağırcağız şu an topraklı prizde kullanıyorum herhangi bir kapanma olmadı
bu ssler elektrikle alakalı mı bilmiyorum... galiba ondan şu an kapanmadığına göre
1656505599280.png

1656505623317.png

1656505700528.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı