i3-4010U sistem performansı yükseltme

lexxy

Decapat
Yer
~Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, laptobumun 4 GB RAM'i var. Oyunlarda çok kasıyor, oyun oynanmıyor.
  • i3-4010U,
  • Intel HD Graphics Family,
  • 2102 MB ekran kartım,
  • 112 MB görüntü bağdaştırıcı,
  • Paylaşılan belllek 1989 MB.
4 GB'lik RAM daha alsam performans artışı yaşar mıyım oyunlarda vb. her yerde? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar, laptopımın 4 GB RAM'i var. Oyunlarda çok kasıyor, oyun oynanmıyor.
  • i3-4010U,
  • Intel HD Graphics Family,
  • 2102 MB ekran kartım,
  • 112 MB görüntü bağdaştırıcı,
  • Paylaşılan belllek 1989 MB.
4 GB'lik RAM daha alsam performans artışı yaşar mıyım oyunlarda vb. her yerde? Teşekkürler.
Çok fazla yaşamazsınız diye düşünüyorum, windows enerji modunda ise en iyi performans moduna alabilirsiniz. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

U işlemcili laptoplar oyun için değildir dostum enerji tasarrufu amaçlı günlük kullanım için kullanılmak üzere tasarlanan işlemcilerdir. RAM'ini yükseltsen de çok bir FPS artışı falan olmaz tahminimce

Hocam aslında oynaniyordu. Ben Valorant, PUBG, CS. Falan oynamak istiyorum alsam fayda etmez mi?
Çok fazla yaşamazsınız diye düşünüyorum, windows enerji modunda ise en iyi performans moduna alabilirsiniz. Aklıma başka bir şey gelmiyor.
nerden alıyor, güç moduna

Cs işlemci bazlı çalışan bir oyun ram yükseltirsen bir tık fps artışın olur normal kullanımda da 8GB ramin sağladığı hızı görürsün fakat dediğim gibi işlemcin sıkıntı önceden ne kadar FPS aliyordun cs de?

CS işlemci bazlı çalışan bir oyun RAM yükseltirsen bir tık FPS artışın olur normal kullanımda da 8 GB RAM'in sağladığı hızı görürsün fakat dediğim gibi işlemcin sıkıntı önceden ne kadar FPS aliyordun CS de?

Hiç bakmadım, ama kasmalar coktu.

Hiç bakmadım, ama kasmalar coktu.
Dediğim gibi tamamen işlemcinden kaynaklı, güç modu için de bilgisayarında arama yerine güç planı seçin yazıp çıkana tıklarsan orda yüksek performans, dengeli falan diye planlar olur yüksek performansı seçerek tekrar deneyebilirsin. Yüksek performans yoksa eğer, o kısımda kendi güç planını oluşturabilirsin

Dediğim gibi tamamen işlemcinden kaynaklı, güç modu için de bilgisayarında arama yerine güç planı seçin yazıp çıkana tıklarsan orda yüksek performans, dengeli falan diye planlar olur yüksek performansı seçerek tekrar deneyebilirsin. Yüksek performans yoksa eğer, o kısımda kendi güç planını oluşturabilirsin
çok teşekkür ederim ram alsam boşuna mı olur ki

Geri
Yukarı