i3-4030U düşük performans

URFALI63URFALI

Femtopat
i3 4030U.
8 GB RAM.
120 GB SSD.
R5 M330 harici kart ve Intel family onboard ekran kartı.
Windows 10 (güncel) 64 Bit.

Yukarıda gördüğünüz gibi böyle bir tane Lenovo laptopum var. Şimdi asıl konuya geçelim.
Bu laptop eskiden CS:GO, TF2 gibi Source oyunları çok rahat açan bir bilgisayardı ancak şimdiki duruma baktığımızda hal ve gidişat sıfır sınıfta kaldı sıfır.
Bu bilgisayar şu an bu saydığım oyunları açamıyor. Genellikle screen tearing dediğimiz olay oluyor. Onu VSync ile çözüyoruz ama giriş gecikmesi oluyor tabii. Varsayalım VSync'ı açtık. Screen tearing yok artık bu sefer de oyun kasıyor. FPS'de düşüklük var, ben şu an Counter-Strike Source gibi basit bir oyunu bile oynayamıyorum. Allah için siz söyleyin, böyle bir sistem CS Source'yi bile açamayacak durumda olur mu?
Onun dışında ekran kartı sürücüsü, Windows her şey güncel. Sistemde virüs yok, zaten format attım geçen. Anlamadım gitti, bu nasıl iştir?

Laptoplar eskidikçe performansları düşüyor,ısınma sorunu olabilir.Sıcaklıklara bakın sıcaklıkları paylaşın bizle eğer yüksek ise içini temizletip termal macununu yeniletebilirsiniz.

Oyunlara gelen güncellemelere bağlı performans kayıpları olabiliyor. Mesela önceden HD 4650 ile oynayabildiğim CSGO, artık oynanmıyor. DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar yükle ve ayrıca harici GPU ile açtığına emin misin?

Oyunlara gelen güncellemelere bağlı performans kayıpları olabiliyor. Mesela önceden HD 4650 ile oynayabildiğim CS:GO, artık oynanmıyor. DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrar yükle ve ayrıca harici GPU ile açtığına emin misin?

Dayı olur olur da CS Source bile açamazsa o zaman bir sorun vardır. Sürücüler güncel kardırmayı denedim DDU ile akabinde kurdum tekrar güncel olanı ancak yine aynı harici ile açtığıma emin miyim yani öyle olduğunu düşünüyorum zaten açmasa bile CS Source falan açması lazım onboardla bile.
Kardeşim şu başlıklarla kim oynuyor
Admin kardeşim bizim bir başlığımız var ezanla okundu selayla silinir sen neden bu başlığı değiştirdin benim sorunum işlemciden mi kaynaklı eğer öyleyse buyur söz sende

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı