i3 4130 GTA 5 %100 CPU Kullanımı Sorunu

TrevorPhilipsLTD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bende GTX750 Ti ve İ3 4130 olan bir sistem var. Ancak eskiden olmayan bir sorun oluştu son zamanlarda. Oyun son zamanlarda çok takılmaya başladı. Ayarları düşürdüm ama farkeden bir şey olmadı. Ben de sorunun nerede olduğunu merak edip MSI AfterBurner'dan oyun sırasındaki çoğu sistem göstergesini açtım. Aşağıdaki videoda bulunan ayarlarda kullanıyorum ve 60FPS üstü alıyorum. FPS düşmüyor ancak oyun ms'lik donmalar yaşıyor. Bu benim canımı sıkıyor. Sorun özellikle şehir içine hatta Vinewood ve Rockford Tepeleri civarında kendini gösteriyor. Nasıl olduğunu anlatmak için video çekmeği düşünüyorum ancak videoda belli olur mu bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Sistemimin özellikleri:

MSI GTX750 Ti, İntel İ3 4130, MSI H81M-P33, Hi-Level 8GB 1600MHz CL11 Soğutuculu RAM, Maxtor Diamond 160GB 7200RPM HDD, Power-Boost VK-1623 400W

Ayarlarım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Recep Baltaş , @Egehan Orçun , @BilgisayarKurdu

Oyunum orjinal. Nüfus çeşitliliği dışındaki kademeli ayarlar en yüksekte (Nüfus yoğunluğu ve Uzaklık ölçeklendirme). Ve o ayarları 1153P'de kullanıyorum ve V-Sync açıkken 55FPS alıyorum. Şuan bende hala takılmalar oluyor ancak sistemle değil internetle alakalı bir durum. Hikaye moduna aldığımda hiç bir sorun olmuyor. Para biriktirip sisteme PSU ve R9 380X alıp işlemciye hiç yük bindirmemeyi düşünüyorum.

Oyunum orjinal. Nüfus çeşitliliği dışındaki kademeli ayarlar en yüksekte (Nüfus yoğunluğu ve Uzaklık ölçeklendirme). Ve o ayarları 1153P'de kullanıyorum ve V-Sync açıkken 55FPS alıyorum. Şuan bende hala takılmalar oluyor ancak sistemle değil internetle alakalı bir durum. Hikaye moduna aldığımda hiç bir sorun olmuyor. Para biriktirip sisteme PSU ve R9 380X alıp işlemciye hiç yük bindirmemeyi düşünüyorum.
Merhabalar hocam, bendede sisteminin hemen hemen aynısı var RAM bende 12GB PSU 500W gerisi aynı. Bendede GTA 5 'de dediğin gibi takılmalar oluyor. Ekran kartını arttırmak yerine işlemciyi arttırsak daha iyi olmaz mı ? Bu arada bende Bf4 gibi oyunlarda takılma olmuyor. Sizde oluyor mu ?

Merhabalar hocam, bendede sisteminin hemen hemen aynısı var RAM bende 12GB PSU 500W gerisi aynı. Bendede GTA 5 'de dediğin gibi takılmalar oluyor. Ekran kartını arttırmak yerine işlemciyi arttırsak daha iyi olmaz mı ? Bu arada bende Bf4 gibi oyunlarda takılma olmuyor. Sizde oluyor mu ?
GTA 5'ten başka oyunum yok. İşlemci değiştirmene gerek yok. Çözünürlüğü yükselt.

Peki sıkıntı olmaz mı ? 1080P monitorde daha yüksek çözünürlük ?
Hayır olmaz. Yazılar hafif değişiyor ama sorununu çözdüğü için gayet iyi bence. 1440P'de görüntü daha iyi oluyor ve MSAA açmış gibi oluyor. Kaplama kalitesi Very High ve diğer ayarlar hep High'dayken 30-40FPS alabiliyorsun. Ben 60FPS almak istediğim için 1153P'de oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı