i3 4130 sisteme ekran kartı yükseltmesi

Petrichor

Hectopat
Mevcut ekran kartını performansı kötü olduğu için değiştirmek istiyorum fakat bunu yaparken maddi olarak çok fazla açılmak istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Intel core I3 4130 3.4 GHz.
Casper Nirvana Desktop Anakart
1 x 4GB 1333 MHz Elixir Ram
AMD Radeon HD 8350 1GB 64 bit 875 Hz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    42,6 KB · Görüntüleme: 204
  • 2.png
    2.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 191
GT 1030 veya RX 550 tercih edebilirsiniz... Yalnız belleğiniz güncel oyunlar için yetersiz... RAM takviyesi de yapmanızı öneririm...

GT1030 tercih edilebilir.
Ayrıca belleğinizin yanına bir tane daha 4GB ekleyip en azından 8GB olmasını tavsiye ederim.

GT 1030 veya RX 550 tercih edebilirsiniz... Yalnız belleğiniz güncel oyunlar için yetersiz... RAM takviyesi de yapmanızı öneririm...

RAM bellek daha sonra almayı düşünüyorum şuan için ekran kartı ve SSD almayı düşünüyorum.
SSD olarak ta Hi-Level HLV-SSD30ULT/120G ile Corsair Force Series LE200 120GB bu ikisi arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

Şu an SSD almanız bir fark yapmayacaktır çünkü RAM'iniz beredeyse her şey için yetersiz. Önceliği RAM takviyesine verin. Zaten 8 GB DDR3 RAM ikinci el alırsanız 50-60 lira falan yani, çok değil.

Oyun oynayacaksanız, SSD'den önce RAM takviyesi yapmaya özen gösterin. Ayrıca illaki SSD diyorsanız Corsair Force LE200'ü öneririm...

Şuan için performans tercihim o yüzden önceliğim SSD Ekran Kartı ama elbette RAM yükseltmeyi düşünüyorum bütçe kısıtlı olduğu için RAM i 2-3 ay kadar daha erteleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı