i3 4130 ve GTX 750 Ti Sistemi Yükseltme

Şunu belirtmek isterim yanlış bilgilendirme yapmayalım. Güvenlik açığı yaması yayınlandı yapılan testler sonucunda herhangi bir performans kaybı olmadığı açıklandı geçenlerde haberler yazılmıştı. Hatta yapılan testlerde bazı oyunlarda performans artışı gözlenmişti.
Bu bahsettiğim daha gelmedi, yolda. Windows bununla birlikte AMD işlemciler için de yamalar içeren büyük bir güncelleme yayınlayacak.

Yorumlarınızı değerlendirdim, bütçem biraz kısıtlı ve ben direk verim almak istiyorum:

- i3 4130 ile gtx 1050ti fazla darboğaz yapmaz ise almayı düşünüyorum.
-1050ti marka model pek fark ediyor mu acaba çünkü aralarındaki fiyat farkları çok belirgin örneğin ben
-msi 4gt yerine gaming x serisini tercih edersem bana görüntü ve soğutma dışında ne gibi faydası olacak ve ben bir internet kafede 1050ti kullanıldığını gördüm, 6(yada 4) pinlik güç kablosu takılıydı 1050ti tak kullan cinsi bir ekran kartı değil mi ?

Gaming X 4GT'ye göre daha yüksek çekirdek ve bellek hızına sahip. E tabii ki soğutma ve görüntü artısı da var. Normal 1050 TI ek güç girişi istemez ancak çift fanlı OC versiyonları 6 pinli güç girişi ile çalışıyor.

En ucuz çift fanlı 1050Tİ modelini alın 2-3 FPS + "ejderiya" logosu için fazladan para vermeye kesinlikle değmez kart zaten çok yüksek performanslı bir kart olmadığı için çok iyi bir soğutmaya da ihtiyacı olmuyor.

En ucuz çift fanlı 1050Tİ modelini alın 2-3 FPS + "ejderiya" logosu için fazladan para vermeye kesinlikle değmez kart zaten çok yüksek performanslı bir kart olmadığı için çok iyi bir soğutmaya da ihtiyacı olmuyor.
O öyle olmuyo işte. OC yaptınız mı bazı çift fanlılar bile yetemeyebiliyorlar. Önemli olan fan sayısından çok kalitesidir. MSI'ın Gaming tasarımında kullandığı fanların kalitesi bariz ortada.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı