i3-4130 ve HD7850 sisteme değiştirilecek parça önerisi

Letgo'da 500 TL'ye i5-4590 buldum hocam alınır mı? Anakarta uyuyor.
Alınabilir, biraz daha pazarlık yaparsanız 400tl civarına alırsanız, 10 numara olur.
Bilmiyorum ben buraya geldim sordum alınır mı diye alınır dediler, darboğaz olmaz dediler, daha Recep Baltaş harici kimsenin yorumuna inanmayacağım, HD 6790'da A8 7650K'da rezalet.
Yorumunu şimdi gördüm, bende eski A8 7600 kullanıcısıyım, darboğaz yaşadım. Ancak o işlemciyi biraz farklı değerlendirmek lazım. Hani normal bir işlemcinin aksine, apu olduğu için dönemine göre güzel ve yeterli bir işlemciydi.

Alınabilir, biraz daha pazarlık yaparsanız 400TL civarına alırsanız, 10 numara olur.

Yorumunu şimdi gördüm, bende eski A8 7600 kullanıcısıyım, darboğaz yaşadım. Ancak o işlemciyi biraz farklı değerlendirmek lazım. Hani normal bir işlemcinin aksine, APU olduğu için dönemine göre güzel ve yeterli bir işlemciydi.

Ne yazık ki dönemi oyunları içinde yetersiz, tamam Valorant için kötü evet, Just Cause 2 mesela, yüksek ayarda oynatmıyor kasıyordu, neyse ki kurtuldum şimdi ise i7 4790K maç Z97 Gaming 7 16 GB RAM'li sistemim var, bir ekran kartı aldığım zaman her şey tamam.

Sistemin güzel. SSD alman işe yarar. Onun dışında bir şey tavsiye etmem. Anakart değişecek de, işlemci değişecek, DDR4 RAM alınacak falan. Bu zaten yeni bilgisayar almak demek oluyor. Elleme kalsın öyle. Paran olunca yeni bilgisayar alırsın.

Sistemin güzel. SSD alman işe yarar. Onun dışında bir şey tavsiye etmem. Anakart değişecek de, işlemci değişecek, DDR4 RAM alınacak falan. Bu zaten yeni bilgisayar almak demek oluyor. Elleme kalsın öyle. Paran olunca yeni bilgisayar alırsın.

SSD var şu anlık 120 GB + 700 GB HDD var yetiyor bana.
Ne yazık ki dönemi oyunları içinde yetersiz, tamam Valorant için kötü evet, Just Cause 2 mesela, yüksek ayarda oynatmıyor kasıyordu, neyse ki kurtuldum şimdi ise i7 4790K maç Z97 Gaming 7 16 GB RAM'li sistemim var, bir ekran kartı aldığım zaman her şey tamam.

Bende i7 4790K almayı düşünüyorum 2. güzel mi sence? Valorant falan kaç FPS?

SSD var şu anlık 120 GB + 700 GB HDD var yetiyor bana.

Bende i7 4790K almayı düşünüyorum 2. güzel mi sence? Valorant falan kaç FPS?
H81 çipset kullanıyorsan ki i3-4130 kullanıyorsan muhtemelen ya H81 ya da B85 çipsetli bir anakart kullanıyorsundur diye düşünüyorum, 4790K dediğin işlemciyi Z87 veya Z97'lerde kullanmadığı sürece istediğin en kral soğutucuyu tak VRM'leri yükte şişip aşırı ısınma yapacağı için güç limiti kaynaklı power throttle sorunları ve buna bağlı olarak turbo frekanslarda değişkenlikler sıklıkla yaşanabileceği için i7 yönünde bir karar almışsan en azından düz K olmayan i7-4770 veya i7-4790 modellerine bakabilirsin.

H81 çipset kullanıyorsan ki i3-4130 Kullanıyorsan muhtemelen ya H81'ya da B85 çipsetli bir anakart kullanıyorsundur diye düşünüyorum, 4790k dediğin işlemciyi Z87 veya Z97'lerde kullanmadığı sürece istediğin en kral soğutucuyu tak VRM'leri yükte şişip aşırı ısınma yapacağı için güç limiti kaynaklı Power throttle sorunları ve buna bağlı olarak Turbo frekanslarda değişkenlikler sıklıkla yaşanabileceği için i7 yönünde bir karar almışsan en azından düz k olmayan i7-4770 veya i7-4790 modellerine bakabilirsin.

Bilgilendirme için teşekkür ederim evet anakartım H81M-K.

Yeni konular

Geri
Yukarı