İ3 4130 Vs Fx 6300 ?

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    31
Açıkçası enerji kullanımını o kadar da takmıyorum. Yeni nesil ekran kartlarıyla kullanıyoruz. Onların enerji tüketimi daha düşük.

Dediğin herşeyi kanıtlayan Youtube kanalları var. Telefondan giriyorum link atamıyacağım ama kanıtlanmış bilgiler bunlar.

Size sorduğum deneyip denemediğiniz. Bu kadar kesin hükmü nasıl veriyorsunuz şaşırıyorum. Denk işlemciler. AMD çok çekirdekli performansıyla öne çıkıyor. Yeni nesil oyunlar da çok çekirdekli işlemciler için optimize ediliyor. Bkz: Crysis 3. Ayrıca DX12'nin de çok çekirdekli işlemcilere destek vereceğini biliyoruz. Overclock ile de günlük performansta ve renderda AMD öne geçiyor. Bu yüzden AMD önerdim.

Tek çekirdekte Intel önde. Ama genel kullanımda %3'lük bir farkla FX X6 6300 önde. Çok abartılacak bir fark yok. Ben az ısınacağı için inteli tercih ederdim. 3 katı fark var enerji kullanımında.

Yalnız ısınma falan yok. Stok fanla 4ghzde kullanıyorum.

Amd de güzel ama bir intel değil. Bir kere kutudan çıkan soğutucu nedir öyle chipset soğutucusu gibi. Amd de x6 1100 t yi sevdim başka bir malını sevemedim. Ama ekran kartlarına lafım yok.

@Akif Fx 6300 soğutucusu bilmiyorum belki bazılarından kaliteli bakır plakalı olanlar çıkıyormuş onlar sağlam ama bu aşırı ses yapıyor ve gerçekten kalitesiz.

Dosya Ekleri

• 13052014092.jpg
    13052014092.jpg
    704 KB · Görüntüleme: 315
  • 13052014091.jpg
    13052014091.jpg
    662,1 KB · Görüntüleme: 279
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı