i3 4130'dan i5 4670'e geçilir mi?

İlk öncelikle şöyle söyleyim G3260'dan 4130'a 4130'dan 4670'e geçmiş biri olarak G3260 ile 4130 arasında aman aman bir fark yok ama 4130 ile 4670 arasında devasa fark var , şöyle örnek veriyim CS:GO'da 100-120 FPS alırken 200-250 almaya başladım. Sen daha yüksek alırsın ekran kartın iyi olduğu için. i7 4790'a geçersen çok daha iyi olur.

Intel'in nesilleri eski olsa da tekli çekirdek gücü kendisini günümüzde de tutuyor bu oldukça iyi. O yüzden düşürebilirseniz 4770/4790 gibi 4/8 işlemcileri kapın çünkü güncel oyunlarda 4 sanal çekirdek sıkıntı. Sisteme ileride 570/1650S/5500 XT seviyesi kart taksanız da en azından 8 sanal çekirdek hayat kurtarır. Sanırım tek sıkıntı ikinci el piyasası Intel tarafında pahalı gidiyor.
RAM`i 12 yaptıktan sonra ona para biriktirmeye başlayacağım. Onu da alınca zaten alacak bir şey kalmıyor.

4. nesil i7 işlemciler tek çekirdek olarak hala güzel işlemciler. Birde kendileri Haswell serisi olduğu için minimalde olsa OC imkanı tanıyor sizlere.

İleride ekran kartını güncellemeyi düşünürsen i7 bulmaya çalış bence, yok ben sistemi gittiği yere kadar böyle kullanırım, artık ekran kartı değiştirmem diyorsan i5 bu sisteme yeter. i3 yetersiz, i5'e geçince ciddi bir fark hissedersin.

Kesinlikle geç. Normalde yeni anakarta geçmeden önce Xeon X3440 ile GTA 5 oynarken yüksek FPS alırken i3-4170 ile düşük alıyorum 2 çekirdek olduğu için. Bende biriktirip i7-4790 almayı planlıyorum ileride.
Gönül ister ki i7 ye geçiyim ama onun yerine biraz daha ekonomiyi ayarlayıp AMD sisteme geçiş yaparım .
Intel 2. El piyasası çok pahalı .
İleride ekran kartını güncellemeyi düşünürsen i7 bulmaya çalış bence, yok ben sistemi gittiği yere kadar böyle kullanırım, artık ekran kartı değiştirmem diyorsan i5 bu sisteme yeter. i3 yetersiz, i5'e geçince ciddi bir fark hissedersin.
Yorum için teşekkürler sanırım i5 e geçicem.
450 TL gibi bir fiyat a buldum işlemciyi .
İ7 ler 800 den başlayıp 1300 civarına kadar gidiyor diye biliyorum.
Sanırım
Kesinlikle geç. Normalde yeni anakarta geçmeden önce Xeon X3440 ile GTA 5 oynarken yüksek FPS alırken i3-4170 ile düşük alıyorum 2 çekirdek olduğu için. Bende biriktirip i7-4790 almayı planlıyorum ileride.
Çok pahalı geldi bana i7 2. El bir işlemci için.
Cevaplar için çok teşekkür ederim sanırım i5 e geçicem lakin i7 yı uygun bir fiyat a bulursam ona da gelebilirim ne de olsa iş maddiyata dayanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı