i3 4160, GT 740 veya G3258, GTX 750 Ti?

brky0935

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi ;
İşlemci = i3 4160
Ekran Kartı = Gt 740
---------------------------------------------
İşlemci = Pentium G3258
Ekran Kartı = Gtx 750 ti

Hangisi daha iyi ? Bir de overclock yapmayacağım. Yaza kadar idare edicek bir pc lazım alttaki olursa i5 alıcam yazın. Üstteki olursa yazın gtx 960 alıcam. Sizce hangisi daha iyi bir performans sunar ? Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Tabi arkadaşın dediği gibi İ3 için zorlanmalı çünkü işlemci strateji oyunlarının üstesinden geliyor.

Yok zaten yaza kadar idare etmesi lazım i3 ve gt 740 alıcam herhalde yazın da 8 gb ram + gtx 960 alıcam . i3 işlemci yeter diye düşünüyorum.

Bence ekran kartı almana gerek yok hd graphics 4400 iş görecektir zaten boşu boşuna gt 740'a para vermeye değmez. Ben de aynı şekilde i7 2600 işlemci ile ekran kartsız idare etmiştim cs go benzeri oyunların üstesinden rahat rahat gelir.

Olur da bir aksilik olursa diye ben yine de alıcam . Gt 740 mi R7 240 mi bir de ? Ben nvidia oldugu icin gt 740 a yakınım.

i3 sistemi ekran kartı olmadan al. Entegre ile idare et 1 yıl boyunca. Zaten okul açılıyor. Oyun oynayamıyacaksın. Seneye yazın da Nvidia'nın "Pascal" mimarili bir kart alırsın.

6. Nesil i3'ler çıkacak 1-2 aya. Onlar ile de bir sistem toplayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı