i3 4160 / GT720 sisteme kurulan macOS USB olmadan boot etmiyor

hedrast4rz

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Gt720
İşlemci
I3 4160
Merhaba,
Eski bilgisayarıma macOS yuklemem gerektiği için forumda bulunan OpenCore Catalina sürümünü indirdim ve kurdum. Herhangi bir sıkıntı yok fakat USB olmadan boot etmeye çalıştığımda.
Error 1962: No operating System found. Boot sequence will automatically repeat.
Şeklinde uyarı alıyorum. OpenCore ile EFI bölümüne USB aygitimda bulunan EFI klasörünü kopyaladım fayda etmedi. Kendim diskte EFI bolumlendirmesi oluşturup dosyaları attım maalesef yine olmadı. BIOS UEFI legacy olarak denedim yine olmadı.

Merhaba,
Eski bilgisayarıma macOS yuklemem gerektiği için forumda bulunan OpenCore Catalina sürümünü indirdim ve kurdum. Herhangi bir sıkıntı yok fakat USB olmadan boot etmeye çalıştığımda.
Error 1962: No operating System found. Boot sequence will automatically repeat.
Şeklinde uyarı alıyorum. OpenCore ile EFI bölümüne USB aygitimda bulunan EFI klasörünü kopyaladım fayda etmedi. Kendim diskte EFI bolumlendirmesi oluşturup dosyaları attım maalesef yine olmadı. BIOS UEFI legacy olarak denedim yine olmadı.

Bilgisayarda işletim sistemi yok. Doğru yüklediğinizden emin misiniz?

MacOS OpenCore için bir EFI bölümü oluşturmaz, kendiniz EFI bölümü oluşturup EFI klasörünü içine atmanız lazım.

MacOS OpenCore için bir EFI bölümü oluşturmaz, kendiniz EFI bölümü oluşturup EFI klasörünü içine atmanız lazım.
Disk yönetiminden bir EFI bölümü oluşturdum ve sonrasında kendi USB diskimdeki EFI klasörünü oraya kopyaladım. Hiçbir şey değişmedi. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'tan mı oluşturdunuz hocam? Öyleyse Disk Yönetiminden EFI bölümü oluşturulmuyor ki. CMD'den oluşturmanız lazım. Disk Yönetiminden 500 MB bir bölüm küçültün ve biçimlendirmeyin. Sonrasında CMD'ye girip diskpart yazın ve aşağıdakileri sırayla yazın.

list disk
sel disk X (X bölüm küçülttüğünüz diskin numarası)
create part efi size=500
format fs=fat32 quick

Artık bir EFI bölümünüz var, onun içine atıp tekrar deneyebilirsiniz.

Windows'tan mı oluşturdunuz hocam? Öyleyse Disk Yönetiminden EFI bölümü oluşturulmuyor ki. CMD'den oluşturmanız lazım. Disk Yönetiminden 500 MB bir bölüm küçültün ve biçimlendirmeyin. Sonrasında CMD'ye girip diskpart yazın ve aşağıdakileri sırayla yazın.

list disk
sel disk X (X bölüm küçülttüğünüz diskin numarası)
create part efi size=500
format fs=fat32 quick

Artık bir EFI bölümünüz var, onun içine atıp tekrar deneyebilirsiniz.
Hayır, Windowstan olusturmadim. MacOS kurulumu sırasında diski komple sildim. MacOS Catalina kurulumu sağlıklı bir şekilde gerçekleşti. Sonrasında OpenCore bootloader ile EFI kopyalama işlemini denedim ve çalışmadı. Bu sefer oluşturduğu bölümü de kopyaladığım klasörü de sildim ve disk izlencesinden manuel bir şekilde EFI bölümü oluşturdum. Tekrardan klasörlerimi kopyaladım fakat maalesef yine olmadı. Diskte Windows'tan herhangi bir eser kaldığını düşünmüyorum. Tek kurulu işletim sistemi macOS Catalina ve şu an USB diskim takılıyken sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı