i3-4160 sisteme yükseltme tavsiyesi

Bütçe
Max 2300

GarGiyo

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler;
Bu işlerden pek anlamam, yıllar önce de yine buradan tavsiye usulü bir bilgisayar toplamıştım. Ekran kartı bozuldu, şehir dışında kaldım derken bilgisayarı biraz yükseltmem gerekiyor artık. Aşağıda resimlerde lazım olacağını düşündüğüm resimleri attım. Eski ekran kartım MSI R7 370 2 GB'lık versiyondu bana yetiyordu. Güç kaynağım Zalman zm600. kullandığım ekranın resmini de attım bana yetiyor. 240GB SSD var elimde.

Şimdi yardım istediğim konu şu arkadaşlar, ben ekran kartı ve RAM takviyesi yapmak istiyorum. Ekran kartı olarak şu bütçeme uygun geliyor ama sistemde bir sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum. Ve RAM olarak ne almalıyım tavsiye verir misiniz? ( CL nedir MHz nedir tam olarak anlamıyorum :) )

Arkadaşlar fiyatlar artmadan elde biraz para varken almak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    26,7 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    17,7 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    18,4 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    42,7 KB · Görüntüleme: 14
Hocam 2. el düşünüyor musunuz?
Hocam ekran kartı size yetiyorsa yükseltmeye gerek olacağını sanmıyorum.

@GarGiyo CL nedir MHz nedir tam olarak anlamıyorum :)

RAM'deki gecikme değeridir. Ne kadar az olursa o kadar iyidir.

MHz ne kadar hızlı ise o kadar iyidir.
Önerim 10100F, H410 ve 8 GB RAM'den yana olur. Tabii bunlar 2. el olmak şartıyla.

@GarGiyo

Ekran kartı yetiyordu ama nakliye sırasında kartım bozuldu şu an işlemcinin dahili ekran kartını kullanıyorum :) 2.el düşünmüyorum hocam. Eldeki sisteme bir ekran kartı bir de 8 GB RAM yanına 8 daha alayım diye düşündüm. Anakart işlemci karşılayacak bütçem yok Max 2300 2400 lira gibi bir bütçeye halletmem lazım. Dolar artışı falan fiyatlar yükselmeden almak istiyorum. @EfeKanagül

Hocam önerdiğiniz ekran kartını alabilrsiniz. Piyasa gerçekten berbat durumda şu an bu ekran kartını bulduğunuza dua edebilirsiniz gerçekten.

RAM'iniz ile bire bir uyumlu, bunu alabilirsiniz.

Geri
Yukarı