İ3 4160 Tabanlı Sistem Toplama

atakan2000

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben şöyle bir sistem alacağım.
  • İ3 4160 işlemci
  • MSI GTX 960 ekran kartı
  • MSI H97 Gaming 3 anakart
  • SSD Samsung 850 Evo 120 GB
  • RAM Corsair 8 GB
  • HDD WD 1 TB
Ben işlemci ve anakartı aldım diğer parçaları da alacağım. Lütfen i5 alın falan demeyin sadece diğer parçaları da alayım mı yoksa başka bir şey mi alayım diye söyleyin. İşlemci ve anakartı aldım buna göre cevap yazarsanız sevinirim. Bir de ben bu sistemi kursam direk çalışır mı ya da darboğaz olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
bence paran varsa i3 skylake yada direk i5 al ve GTX 960 gayet iyi bir kart değiştirmene gerek yok he ama ben babalar gibi DX12 de amd ayrıcalıgı istiyorum dıyorsan r9 serisine yönelebilirsin.

Keşke almadan önce konu açıp bizden yardım isteseydin. Çünkü anakarta yatırım yaparken düşük bir işlemci almışsınız. İ3 6100, B150M Bazooka ikilisini almak daha mantıklı olucaktı. Neyse sorunuza dönecek olursak R9 380 4G almanı tavsiye ederim. Eğer alamazsan 2G alıp SSD'ni zorlanarak da olsa Kingston 240GB V300 almalısın bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı