İ3 4160 Tabanlı Sistem Toplama

atakan2000

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben bir sistem toplamaya karar verdim. Bu sistem şöyle
  • İşlemci: İ3 4160
  • Anakart: MSI H97 G3
  • Ekran kartı: GTX 960
  • RAM: GSKILL 16 GB 1600 MHz
  • SSD: Samsung 850 Evo
  • HDD: WD 1 TB
Ben işlemci ve anakartı aldım lütfen yorumlar buna göre olsun. Benim sorum şunlar.
  1. Bu sistemi güzelce kurarsam dar boğaz yada bir takılma olur mu ?
  2. Bu sistem beni 2 sene götürür mü ?
Ben 2 sene sonra bu sisteme i7 koyacağım ama şu anda i3 var elimde lütfen sistem önermeyiniz.
Bir de işlemci ve anakart hariç değiştirmem gereken bir şey var mı ? NOT: Ben iki sene sonra işlemciyi i7 yapacağım, sadece i3 beni 2 sene götürür mü bir de dar boğaz olur mu onu cevaplayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam SSD'nin modelini yazmışsınız ne boyutta olduğunu yazmamışsınız. i7 koyacaksınız ama hangi modelini? Skylake işlemciler artık sadece DDR4 destekliyor ve büyük ihtimal sonraki nesillerde de RAM desteği böyle olacak. Yani tekrar RAM, anakart ve işlemci alacaksınız. Bence şimdilik sadece 8GB RAM alın işlemci ve anakart değiştirecekseniz. Ayrıca mesajınızı tekrarlamanıza gerek yok.

Darboğaz söz konusu değil. 2 sene götürü ama nasıl kullandığına bağlı. Yeni nesil oyunları oynama takıntın yoksa 2 sene rahat gidecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı