i3 4160 ve R7 265 Sistemde FPS Düşüşleri

XxToprakMamixX

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Selamun Aleyküm, benim aşağıda özelliklerini belirttiğim bir sistemim var.
  • i3 4160
  • POWERCOLOR R7 265
  • KINGSTON 8 GB RAM
  • 5O0 GB ara sıra gidip gelen sorunlu HDD
  • 500 W'lik Güç Kaynağı

Hocam şimdi benim bilgisayarda yer kalmamış GTA 5 120 GB yer kaplıyor sadece. C ve D'de toplam 40 GB falan yer var. Benim son aylarda bilgisayarım masaüstündeki işlemlerde bile kasma yapıyor oyunlarda aşırı FPS düşüşü ve drop var. PUBG aldım mesela oynayamamaktan korkuyorum ki millet GTX 750 Ti ile bile oynuyor. Mesela Rise Of The Romb Raider'da önerilen ayarlar yüksek iken, ben düşüğe aldığımda bile hafif kasmalarla oynuyorum. Yani sistem yükseği öneriyor ama oynatmıyor. Şimdi bu kasma, donma ve droplar HDD'nin doluluğundan mı kaynaklanıyor yoksa sıcaklardan mı (GPU'nun fan hızını %65-70'lere alıyorum ama yine de soğutabildiğinden emin değilim). Format atsam düzelir mi diye sormadan önce format atmam çok zor yüzlerce GB oyun dosyalarım var bir daha indirmem yıllarımı alır. Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı