İ3 4160 veya G3258 + Gtx 980 ile online oyunlarda sıkıntı yaşanır mı?

Online oyunlar grafik istemez derken ? Burada F2P oyunlardan bahsetmiyor arkadaş.
Hayır, tabiki iyi grafikli oyunlar vardır.

Genellikle kötü grafikli olurlar.

Nedeni bence az grafikli olup çok kişiye hitap ederek daha çok örneğin RP satmak.

Son düzenleme:
Şuanda sistemi almaya başlayacaksan kasa, ram, psu, hdd gibi parçalara yönel. R9 300 serisi çıkacak. Sen sistemi tamamlayana kadar Broadwell çıkabilir...

Şuanda sistemi almaya başlayacaksan kasa, ram, psu, hdd gibi parçalara yönel. R9 300 serisi çıkacak. Sen sistemi tamamlayana kadar Broadwell çıkabilir...
Kasa (zalman ms800 plus), SSD (120 gb hyperx), PSU ( Seasonic M12II 750W Bronze), ram (2x4 Kingston hyperx savage 1600 mhz) ve hdd' yi aldım. Anakartı, işlemciyi ve ekran kartını yazın alacağım. Şu an para biriktiriyorum. İşe başladığım zaman şehir değiştireceğim den dolayı ev eşyası gibi şeylere para harcayacağım ve buda az bir şey tutmayacak. Sistemi temmuzda tamamlamaz isem işe başladığım zaman öncelikler değişeceğinden dolayı para ayırmada sıkıntı yaşayacağım. Bu sebepten dolayı sistemi işe başlamadan tamamlamak istiyorum. İşlemciyi şimdilik ucuz bir işlemci alıp daha sonra Broadwell işlemcilere aşa yukarı 1 yıl sonra geçmek istiyorum. Ayrıca amd r9 380, 380x veya 390 ekran kartlarından birini de alabilirim. Bunlar da üst seviye olan kartlar kısacası, İ3 işlemcide üst seviye ekran kartlarında online oyunlarda dar boğaz olur mu?
Ben düzenli olarak sitelerden fiyatları takip ediyorum ve şuana kadar aldığım parçaları piyasaya göre ucuza aldım benim sadece merak ettiğim şey i3 4160' ı ucuza bulursam alsam üst seviye ekran kartları ile çok fazla sıkıntı yaşamadan kullanabilir miyim? Örneğin: Gtx 980, amd 380, 380x, 390 gibi.
Biraz uzun oldu ama kendimi anlatabilmek için durumu tam olarak anlatma ihtiyacı duydum lütfen kusuruma bakmayın.

Uzun yazmanız önemli değil zaten mesaj kasmak gibi bir amacım hiç olmadı 2-3 sayfalık konuya mesaj yazıcaksamda önceki tüm mesajları okurum:). Sanırım 1080P için alacaksınız kartı, bu durumda GTX 970'in kırpılmış kısmına zaten ihtiyacınız olmayacak. GTX 970, İ5 4460 ve H81M-Plus/H81M-P33 gibi bir kombinasyonu tercih edin. Kafanız rahat olsun. Zaten GTX 970 şuanki oyunları ve çıkacak oyunları peynir ekmek gibi yiyecek. Broadwell ile birlikte çok bir fark olmayacak 4460 alıp Skylake serisini beklemenizi öneririm. İlk olarak Anakart ve işlemciyi almaya çalışın bakarsınız o sırada R9 3XX serisi çıkar fiyatlar düşer, GTX serisini aynı fiyata parçalar falan . Sonuçta siz karlı çıkarsınız.(y)

Uzun yazmanız önemli değil zaten mesaj kasmak gibi bir amacım hiç olmadı 2-3 sayfalık konuya mesaj yazıcaksamda önceki tüm mesajları okurum:). Sanırım 1080P için alacaksınız kartı, bu durumda GTX 970'in kırpılmış kısmına zaten ihtiyacınız olmayacak. GTX 970, İ5 4460 ve H81M-Plus/H81M-P33 gibi bir kombinasyonu tercih edin. Kafanız rahat olsun. Zaten GTX 970 şuanki oyunları ve çıkacak oyunları peynir ekmek gibi yiyecek. Broadwell ile birlikte çok bir fark olmayacak 4460 alıp Skylake serisini beklemenizi öneririm. İlk olarak Anakart ve işlemciyi almaya çalışın bakarsınız o sırada R9 3XX serisi çıkar fiyatlar düşer, GTX serisini aynı fiyata parçalar falan . Sonuçta siz karlı çıkarsınız.(y)
Elimde Asus' un 23 inclik bir tv+monitör olan 1080p' lik bir modeli var. Onuda sonra değiştirmeyi planlıyorum. Sırada zaten anakart ve işlemci var :) ondan dolayı kafam karıştı zaten baya bir zamandır takip ediyorum yazıları zaten, ekran kartı en pahalısı olduğu için en sona bırakacağım. Tavsiyeniz için teşekkürler. Anakartı msı gaming serisi almak istediğim için para kısmı biraz sorun oluyor. İşlemciyi yükselttikten sonra ekran kartı da dahil olmak üzere uzun süre kullanabileceğim ve yükseltme yapacağımda sadece ekran kartını değiştireceğim bir sistem olmasını istiyorum. Bu durumda en iyisi amd 300 serisini bekleyip karar vermek galiba. Anakartı da bir aşağı olan gaming 5 veya gaming 3 alarak değiştirmek daha iyi olacak gibi veya sizin söylediğiniz.

İşlemciyi kısıp sistemi yormamalısın bence. Gtx 980 in performansı çoğu oyunda +60 Fps veriyor. Gtx 970 ise 1-5 Fps düşük. 5 Fps nin oynayış hızını etkileyeceğini düşünmüyorum arada ise çok büyük fiyat farkı var. Bence gtx970 almalısın 1-5 fps için paranı çöpe atmamalısın. Ekran kartını gtx970 alıp işlemcine daha fazla para ayırmalısın.

İşlemciyi kısıp sistemi yormamalısın bence. Gtx 980 in performansı çoğu oyunda +60 Fps veriyor. Gtx 970 ise 1-5 Fps düşük. 5 Fps nin oynayış hızını etkileyeceğini düşünmüyorum arada ise çok büyük fiyat farkı var. Bence gtx970 almalısın 1-5 fps için paranı çöpe atmamalısın. Ekran kartını gtx970 alıp işlemcine daha fazla para ayırmalısın.
Amd 300 serisini bekleyip ondan sonra karar vereceğim. 300 serisi fiyat olarak daha uygun olursa (f/p) onu alırım veya gtx 970 modellerinden birini alırım.

İşlemci, anakart ve ekran kartını yazın alacaksan, sistemin öbür bileşenlerini şimdiden alman bana mantıksız geliyor. Zira 4-5 ay gibi bir süreden söz ediyoruz. Dolar düşecek, yeni ürünler çıktıkça almak istediğin bileşenlerin fiyatı düşecek. Sen hiç bir şey alma, paranı biriktir ve bütçe tamamlanınca aç konuyu adam akıllı toplanır bir şeyler.

Sadece anakart, işlemci ve ekran kartı kaldı zaten almadığım, diğer parçaları içime sinerek ve indirimler yakaladıkça aldım. Hatta bazılarını dolar düşükken aldım. Aldığım parçaları 1-2 yorum yukarıda paylaşmıştım.

Alacaksın sanmıştım, almışsın. Konuyu çok karıştırdım... Bir şey sorayım, işlemci, ekran kartı ve anakartı ne zaman alacaksın ve bütçen ne kadar?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı