i3 4170 100 dereceye ulaşıyor

Lipher

Decapat
CPU sıcaklığım nedensiz bir şekilde zirve yapmıs durumda. Yanına yardımcı fan taksam, Afterburner'dan ayarlasam bile hiçbir şekilde soğuma olmuyor. Sistemim normal olmasına rağmen oyunlarda çok düşük FPS'ler alıyorum. Artık gına geldi.
R7 260X.
i3 4170 3.70 GHz.
4 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanın tam oturmuş vaziyette mi? Aynı işlemcide başıma gelmişti, termal macun değişikliği sonrasında fanı falan tam oturtamamışım, 100 dereceyi görüyordu neyse ki fark ettim.

Hocam birkaç ay önce 100dereceleri görüyordu, 7-8 senedir ne temizlemiştim ne de termal macununu yenilemiştim i7-4790 işlemcimin. Güzel bir kule soğutucu ve termal macunla işlemciyi fazlasıyla rahatlattım. Termal macun yenileyin, kasanınızı temizleyin, eğer yeterli değilse yeni bir işlemci fanı alın veya şu anki işlemci fanının tam oturduğuna emin olun.

Benim ı7 de aynı durumdaydı termal maucn yenileyince 75-85 arası maksimum oluyor.

Oyuna girip Afterburner göstergelerini paylaşabilir misin?

Gelecek birazdan.
Fanın tam oturmuş vaziyette mi? Aynı işlemcide başıma gelmişti, termal macun değişikliği sonrasında fanı falan tam oturtamamışım, 100 dereceyi görüyordu neyse ki fark ettim.

Oturttuğumu sanıyorum nasıl anlayacağım.

Masaüstü.
Oyuna girip Afterburner göstergelerini paylaşabilir misin?

Dosya Ekleri

• Screen11.png
    Screen11.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı