i3 4170, GTX970 Tabanlı sistem

Furkan Çomoğlu

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, ağustosun 5`inde maaş alıcağım ve ailemden yardım ile 2700tl ye i3 tabanlı sistem topladım arkadaşlar.
Ne sorun yaşarım , neler eksik yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

xxc.png

gtx 970.png
SSD gerçekten gerekli değilse, çok da istemiyorsan sistemden çıkartılıp işlemci i5 4460 yapılabilir. Daha dengeli ve performanslı olur. Harddiski ise Seagate veya WD tercih edebilirsin. Bu sistem alternatif olarak düşünülebilir.

İ3 almanızı tavsiye etmem. Zira güncel oyunlar için i3 ler biraz geride kalıcak gibi. İ5 4460 + gtx 960 ikilisi de size gayet iyi performans sunacaktır. Toplam 2727 TL.
Screenshot_2015-07-21-02-48-00.png
Screenshot_2015-07-21-02-48-09.png

Eki Görüntüle 89349 SSD gerçekten gerekli değilse, çok da istemiyorsan sistemden çıkartılıp işlemci i5 4460 yapılabilir. Daha dengeli ve performanslı olur. Harddiski ise Seagate veya WD tercih edebilirsin. Bu sistem alternatif olarak düşünülebilir.

Dostum ssd şart diyebilirim. Ve i3 yeterli olabilir diye düşünüyorum darboğaz yapmıyor araştırdığım kadarı ile.

İ3 almanızı tavsiye etmem. Zira güncel oyunlar için i3 ler biraz geride kalıcak gibi. İ5 4460 + gtx 960 ikilisi de size gayet iyi performans sunacaktır. Toplam 2727 TL.
Eki Görüntüle 89347 Eki Görüntüle 89348
Dostum gtx960 işimi görmüyor.

GTX 970 ve SSD'de ısrarcıysan bu sistemi alabilirsin. Bütçeyi 30-40 TL aşarak ekran kartının Gigabyte veya MSI modelini tercih edebilirsin.

Dosya Ekleri

• gtx 970.png
    gtx 970.png
    26,9 KB · Görüntüleme: 548
Böyle kritik bir bütçede SSD almak bana mantıklı gelmedi ama neyse.

Harddiski Seagate almanı tavsiye ederim ayrıca seçtiğin WD Green modeli sadece depolama ve düşük güç tüketimi amaçlı. (Ayrıca düşük hızlı)

Ayrıca Zalman Z3 kasa hakkında pek hoş yorumlar okumadım. Büyük gibi tanıtılmasına rağmen rakip kasalarına göre küçük olduğunu, içindeki fanların kalitesiz olduğunu ve 5-6 ay geçtikten sonra fanlarının çok ses çıkartıp pek işe yaramamaya başladığını duydum. Zaten o kasayı aldıracak konuma getiren şey fan sayısı onlar da iyi değilse pek mantıklı bir seçim olmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı