i3 4170 UEFI Sistem Geç Açılıyor

aziz2112

Kilopat
Sistemim şöyle;
  • i3 4170 İşlemci
  • Gskill 1600 4x2 (8GB) DDR3 RAM
  • MSI RX 460 4GB Ekran kartı
  • 1TB HDD
  • B85M-PLUS anakart
Sistemim yaklaşık olarak 3 4 dakikada açılıyor açıldıktan sonrada kendine gelmesi de 1 dakika diyelim. Başlangıç öğelerinde Windows ve Defender hariç her şeyi bilerek kapattım. Hiçbir değişiklik olmadı. Bunun yanında bazen mavi ekran hatası veya siyah ekranda reset atıp duruyor. RAM'leri söküp takıyorum sorun çözülüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim şöyle;
  • i3 4170 İşlemci
  • Gskill 1600 4x2 (8GB) DDR3 RAM
  • MSI RX 460 4GB Ekran kartı
  • 1TB HDD
  • B85M-PLUS anakart
Sistemim yaklaşık olarak 3 4 dakikada açılıyor açıldıktan sonrada kendine gelmesi de 1 dakika diyelim. Başlangıç öğelerinde Windows ve Defender hariç her şeyi bilerek kapattım. Hiçbir değişiklik olmadı. Bunun yanında bazen mavi ekran hatası veya siyah ekranda reset atıp duruyor. RAM'leri söküp takıyorum sorun çözülüyor.
MemTest86 RAM'leri tarama yaparmısın? RAM'lerde oksitleme varmı?

Memtest86+ ile bir RAM taraması yapın.

Ayrıca dump dosyalarını paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz.

Dump dosyalarını yüklerken Google Drive, OneDrive, Yandex Disk gibi bulut sistemlerini kullanın.

Bu arada, SSD olmayan sistemlerde Windows 10'un yavaş açılması normal. Ama mavi ekran varsa belli ki bir sıkıntı var.

MemTest86 RAM'leri tarama yaparmısın? RAM'lerde oksitleme varmı?
Memtest86+ ile bir RAM taraması yapın.

Ayrıca dump dosyalarını paylaşırsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz.

Dump dosyalarını yüklerken Google Drive, OneDrive, Yandex Disk gibi bulut sistemlerini kullanın.

Bu arada, SSD olmayan sistemlerde Windows 10'un yavaş açılması normal. Ama mavi ekran varsa belli ki bir sıkıntı var.

Memtest ile denedim yaklaşık 1 ay önce iki ram'de sorunsuz diyor.

HDD olduğunda SSD göre yavaş açıldığını biliyorum arkadaşlarım da hdd ile kullanıyor sistemleri bende kötü olan da aynı olanda var benden çok erken açılıyorlar. Benim 1 kere açmam onları 2-3 açmasına bedel oluyor diyebilirim.

''VIDEO SHEDULER İNTERNAL ERROR'' (Bu hatayı son 1 haftadır arada alıyorum)
Aşşağıdaki diger hatalar 2-3günde bir, günde bir oluyor 1 yıldır bu durum aynı.
''IRQL NOT LESS OR EQUAL''
''CRITICAL STRUCTURE CORRUPTION''
''MEMORY MANAGEMENT''

Dump dosyalarını nerden alıcam bilgilendirir misiniz ?
C:\Windows\Minidump klasörü boş görünüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu iki videodaki durumları uyguladım
bu 3. sorun için gösteriliyor
''IRQL NOT LESS OR EQUAL''
''CRITICAL STRUCTURE CORRUPTION''
''MEMORY MANAGEMENT'
açılma dahada gecikti.
böyle bir hata aldım ardından memteste sorun çıkmamıştı anlamıyorum hangi ram bozuk 4 mavi ekran sorunuda ramlerdenmi kaynaklı.

5151.PNG

Bu 4 Mavi ekrana rağmen 1 yıldır kullanıyorum 10 dan fazla oyun oynadım sürekli oynadığım LOL ve CSGO var bu bilgisayar nasıl böyle idare edip çalışıyor halen anlamış değilim.

Dosya Ekleri

• 21241.PNG
    21241.PNG
    36,1 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Memtest ile RAM taramasını 1 ay önce yaptığınızı belirtmişsiniz. Bir daha yapın, 1 ay önce yaptınızda sorun çıkmamış. Bu 1 aylık zamanda RAM'lere bir şey olmuş olamaz mı?

Memtest ile RAM taramasını 1 ay önce yaptığınızı belirtmişsiniz. Bir daha yapın, 1 ay önce yaptınızda sorun çıkmamış. Bu 1 aylık zamanda RAM'lere bir şey olmuş olamaz mı?

Anlatmak istediğim bilgisayar 1 yıla aşkındır hep bu sorun var, bu sorunlar hep vardı uğraşmadım zaten isteklerimi karşılıyordu şuanda 1 ay önce nasılsa öyle kullanıyorum. Artık çözüm aramak istediğim buraya başvurdum. Bilgisayar ile aram iyidir çevremde bilgisi olan insanlara danıştım ettim kimse anlayıp bişey çözemediler bende kendi başıma uğraştım ettim halledemedim ve burdayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı