i3-5005U sistem sürekli donuyor

Mrhazar

Femtopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Arkadaşlar konu başlığından anlaşılacağı üzreye bilgisayarım donup kalıyor. Her şeyi denedim olmadı. 1 sene önce başladı donmalar ama ayda 1 kere falan donuyordu sonra pil değiştirdik pili değiştirince donma nöbetleri arttı. Resimdeki gibi donuoyr ve belli bir zamanı olmuyor. Sadece HP'nin Support asısstanı çalışırken donmasını yakaladım kalan tüm donmalar alakasız zamanlarda gerçekleiyor bir düzeni ritüeli yok. Ayrıca 1 sene önce pil şarj almamaya başladı uzun süre pilsiz kullandık. Sonra 600 TL'ye 6 ay önce bir pil aldım 2 ay pil güzel gitti ama sonra o pilde şarj etmemeye başladı şu an pilsiz kullanmaya devam ediyoruz :)

Adata 256 GB M.2 SSD takılı 5. nesil i3 işlemci var. Ekran kartı yok normade oyun falan oynamıyorum günlük video film YouTube PDF falan okuma işlerinde kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 20231124_144157.jpg
    20231124_144157.jpg
    200,7 KB · Görüntüleme: 34
  • masaüstü.jpg
    masaüstü.jpg
    99,5 KB · Görüntüleme: 26
İşlemci %97 kullanılıyor zaten işlemcinin ömrüde bitmiş hem eski bir işlemci sorunun işlemciden kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Güvenli modda başlatıp, HD Tune vb uygulamayla önce diskini bad sectorlere karşı tara. Eğer sağlam çıkarsa, olay görüntüleyicisinde sistem hatalarına bir göz at.

Cevaplar için teşekkür ederim. Bilgisayarı eşim kullanıyordu. Bu sürekli donunca ona resimdeki bilgisayarı aldım. Çok yardımcı oldunuz. Bir HP servisine götüreceğim galiba. Bu bilgisayarı pille mobil şekilde kullanmak istiyorum. YouTube izlemek için ayrıca 200 TL'ye sarı sitede RAM satıyorlar ekonomi malum bu bilgisayarın RAM'ini 8 GB'ye çıkartıp tamir ettirmek mantıklı bir davranış olur mu? Gündelik işler için kenarda dursun.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    116,8 KB · Görüntüleme: 7
Cevaplar için teşekkür ederim. Bilgisayarı eşim kullanıyordu. Bu sürekli donunca ona resimdeki bilgisayarı aldım. Çok yardımcı oldunuz. Bir HP servisine götüreceğim galiba. Bu bilgisayarı pille mobil şekilde kullanmak istiyorum. YouTube izlemek için ayrıca 200 TL'ye sarı sitede RAM satıyorlar ekonomi malum bu bilgisayarın RAM'ini 8 GB'ye çıkartıp tamir ettirmek mantıklı bir davranış olur mu? Gündelik işler için kenarda dursun.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Tamir ettirdikten sonra tabii günlük işlerde kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı