i3 5005U sistem yükseltme

Arch or Not

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir/Alsancak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Beginner Web Programmer
Bilgisayarımın sistemi biraz kötü. Sizce 850 liraya hangi kısmını yükseltmeliyim?
Ek Açıklama 2020-06-26 104635.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop üzerinde çok fazla upgrade seçeneği yok maalesef. Bana sorarsanız bir tane daha 4 GB RAM alın, eğer depolama ihtiyacınjz varsa HDD, PC yavaş ise SSD alabilirsiniz.

Arkadaşlara katılıyorum,

SSD alıp onu kullanmaya başladığınızda HDD kullanmanın bir eziyet olduğunu farkedeceksiniz ve rahat edeceksiniz. SSD size performans açısından bir avantaj sağlamayacak ama yüklenme ekranı, bilgisayar açılma hızı veya dosya aktarımı yaparken "Oh dünya varmış" diyeceksiniz.

Günümüzde 4GB RAM yetersiz, üstüne aynı rami bulabiliyorsanız aynı ramden, bulamıyorsanız da

Raminizin DDR3(büyük ihtimalle) DDR kaç olduğunu öğrenip kaç Mhz olduğunu öğrenip ona uygun ram alıp eklemek size oynadığınız oyunlarda FPS drop yiyorsanız onu engeller ve hızda da biraz artısı olurç

Hepinize Teşekkürler ilginiz için
Arkadaşlara katılıyorum,

SSD alıp onu kullanmaya başladığınızda HDD kullanmanın bir eziyet olduğunu farkedeceksiniz ve rahat edeceksiniz. SSD size performans açısından bir avantaj sağlamayacak ama yüklenme ekranı, bilgisayar açılma hızı veya dosya aktarımı yaparken "Oh dünya varmış" diyeceksiniz.

Günümüzde 4GB RAM yetersiz, üstüne aynı rami bulabiliyorsanız aynı ramden, bulamıyorsanız da

Raminizin DDR3(büyük ihtimalle) DDR kaç olduğunu öğrenip kaç Mhz olduğunu öğrenip ona uygun ram alıp eklemek size oynadığınız oyunlarda FPS drop yiyorsanız onu engeller ve hızda da biraz artısı olurç
RAM ve SSD alabilirsiniz.
R7 250/Rx 460 ve 4 GB RAM alınabilir. (Pardon laptopmuş)

Yeni konular

Geri
Yukarı