i3 530 için en iyi ekran kartı nedir?

Anakartı ve işlemcini hatta RAM çubuklarını sat. Ekran kartını alacağın parayıda ekle yeni bir anakart ve işlemci al. O işlemci düşündüğün ekran kartlarını destekleyemez malesef. İşlemcin o oyunda 50FPS verebilecek güçtedir, sen istersem RTX 2080ti tak o işlemciye yine 50FPS alırsın. Uzun vadede para biriktirir birde ekran kartı alırsın tadından yenmez. Bu arada çok yüksek bir ihtimalle 60Hz bir monitör kullanıyorsun. İstersen 1.000.000 FPS al ekranın sana maksimum 60FPS gösterecek. Yüksek FPS isteyen arkadaşların 120-144-200 gibi Hz değerine sahip monitörleri var. Bundan dolayı bu değerlere çıkmak için kasıyorlar. Sen 60'a kitle keyfine bak bence. Fazlası sana zarar verir ekranda yırtılmalar olur.
Peki bunlar yerine işlemcimi i7 1.nesile yükseltip güzel bir 144hz ekran alıp bide ekran kartı alsam ?
LOL zaten çözünürlük en yüksek grafikler en alçak şekilde oynanmıyor mu ? Sistemin çoğu oyunda 1024x768 çözünürlükte sana güzel FPS değerleri verir. Arkadaşında dediği gibi eğer daha iyi performans istiyorsan sistem tümden değişmeli.
Ben genelde lol ve dead by daylight oynuyorum 1650*1080 ekranda fps sorunu yaşamadım hiç.
fakat canlı net ve kaliteli bi görünüm istiyorum yeni kavisli bi ekran alacağım öneriniz var mı ?

Peki bunlar yerine işlemcimi i7 1.nesile yükseltip güzel bir 144hz ekran alıp bide ekran kartı alsam ?
Ben gereksiz olur ilerde oyun oynamak istersen sistem yenilemek zorunda kalırsın monitöre o kadar para harcamamalısın. İ7 1. nesil alıp ekran kartı almak yapabileceğin en iyi şey olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı