i3 530 Sistem Yükseltme

Screamshot

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
600 ₺ bütçem var ve şu anki sistemimin işlemci-RAM-anakart bileşenlerini değiştirmek istiyorum.

Şuanki sistemim: Intel Core i3 530 - 2,93 GHz
MSI MS-7613 (HP Iona GL8E)
Corsair Valueselect 1333 MHz DDR3 RAM

Genelde oyun oynarım ve GTA5, Battlefield 1 gibi oyunları düzgün bir şekilde oynamak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
600 ₺ bütçem var ve şu anki sistemimin işlemci-RAM-anakart bileşenlerini değiştirmek istiyorum.

Şuanki sistemim: Intel Core i3 530 - 2,93 GHz
MSI MS-7613 (HP Iona GL8E)
Corsair Valueselect 1333 MHz DDR3 RAM

Genelde oyun oynarım ve GTA5, Battlefield 1 gibi oyunları düzgün bir şekilde oynamak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Bizden imkansızı isteme :D .

Bende i3 550 ve GTX 750 Ti kullanıyorum. Performans olarak iyi fakat GTA 5 gibi bir oyunda 4 GB RAM yeterli gelmediği için kasmalarla karşılaşıyorum. The witcher 3, Battlefield 3 gibi oyunları orta-yüksek ayarlarda oynayabiliyorum (1440x900 çözünürlükte). Size tavsiyem 750 Ti ve 500 Watt bir PSU. 600 TL ile en mantıklı bu ikisi. Tabikide 8 GB RAM. RAM'leri daha sonra 2x4 alabilirsiniz.
XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 500W GÜÇ KAYNAĞI
MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı
Birde bilgisayar hazır PC ise modelini ve RAM miktarını söyleyebilir misiniz? 8 GB ise almaya gerek kalmayacaktır :)

:D Burada ne bütçelerle ne sistemler önerdik yani boş insanlar yok ama hocam 2.el'den başka şansının olacağını sanmıyorum. He dersen biraz yükseltebilirim bütçemi o zaman sana şunu önereyim. 350-400w ölmemiş bir güç kaynağın varsa al bunu tak kasana. 240 ile GTA V 720p Medium ayar 60FPS alıyorlarmış okuduklarıma göre bu çok daha fazla performans vericektir.

Dosya Ekleri

• adsd.png
    adsd.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 82
:D Burada ne bütçelerle ne sistemler önerdik yani boş insanlar yok ama hocam 2.el'den başka şansının olacağını sanmıyorum. He dersen biraz yükseltebilirim bütçemi o zaman sana şunu önereyim. 350-400w ölmemiş bir güç kaynağın varsa al bunu tak kasana. 240 ile GTA V 720p Medium ayar 60FPS alıyorlarmış okuduklarıma göre bu çok daha fazla performans vericektir.
Bende düzgün kavramı orta-yüksek ayarlarda 90 veya daha üstü FPS oluyor. O yüzden sıkıntı çıkmıştır :D .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı