i3 540, GT 1030'a darboğaz yapar mı?

Canelium

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim i3 540, evet biliyorum oldukça eski bir işlemci ama yine de soruyorum. Ben bilgisayarıma GeForce GT 1030 alırsam işlemci ile diğer bileşenler ile darboğaz yapar mı? Yaparsa da hissedilecek derecede mi? Yoksa hissedilmez mi? Cevaplarsanız mutlu olurum.

Yine de sistemimi yazayım:

• İşlemci : Intel Core i3 540 3.07 GHz
  • RAM : 4GB (kullanılabilir 3,36 GB)
  • Ekran kartı : 128MB tümleşik Intel HD Graphics
  • İşletim Sistemi : 32 Bit (günümüzde 32 bit kalmadığı için 64 bit yapacağım) Windows 7 Ultimate
  • Güç kaynağı : Görmek için kasanın içini açmam gerekiyormuş ama ben açmak istemiyorum, ne olduğu bilinmese de cevap verilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GT 1030 için yeterli bir işlemci. İşletim sistemini Windows 10 64-bit'e yükseltmelisiniz.
Güç kaynağı önemli fakat GT 1030 için yeterlidir muhtemelen. Yine de kasa kapağını açıp öğrenmeniz iyi olur. Sakıncası yok.

GT 1030 için yeterli bir işlemci. İşletim sistemini Windows 10 64-bit'e yükseltmelisiniz.
Güç kaynağı önemli fakat GT 1030 için yeterlidir muhtemelen. Yine de kasa kapağını açıp öğrenmeniz iyi olur. Sakıncası yok.

Zamanında Windows 10'a yükselttiğimde sıkıntı çıkmıştı, Windows 7 Ultimate 64 Bit olması sakıncalı mı?

Zamanında Windows 10'a yükselttiğimde sıkıntı çıkmıştı, Windows 7 Ultimate 64 Bit olması sakıncalı mı?

Windows 10 da istenilen performansı vermeyecektir. Size tavsiyem Windows 8.1 kurmanız yönünde. Darboğaz çok az miktarda olabilir %3-4 civarı. Güç kaynağı konusuna gelirsek kasayı açıp bakabilirsiniz. 400 W rahatlıkla sisteminizi besleyecektir.

Windows 10 da istenilen performansı vermeyecektir. Size tavsiyem Windows 8.1 kurmanız yönünde. Darboğaz çok az miktarda olabilir %3-4 civarı. Güç kaynağı konusuna gelirsek kasayı açıp bakabilirsiniz. 400 W rahatlıkla sisteminizi besleyecektir.

Onuda denemiştim neden bilmiyorum donmalar, kasmalar peşimi bırakmıyordu sonra geri Windows 7 kurdum bu sefer düzelmişti, kaç W olduğuna bakacağım ama görmedim bi tek düzgün gördüğüm kaç Voltaj olduğu. (Voltaj doğruöu yazdım bilmiyorum volt ta deniyor [emoji23])

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı