i3 540 için ekran kartı önerisi

BurakRose

Centipat
Anakart: Foxconn H55MXV
CPU: Intel i3 540 3.07 GHz
RAM: Elixir (2x2) 4 GB 1333 MHz
HDD: Western Digital 500GB 7200 RPM
PSU: WIN-400PS 300W

Arkadaşlar şu an sisteme en uygun oyun ekran kartı almak istiyorum. İdare etmelik bana en uygun kart GTX 750 Ti gibi geldi piyasada sıfırını bulamadığım için 2.el almayı düşünüyorum. Bu kart sisteme sorun çıkartır mı darboğaz vs. sistem toplamayı düşünüyorum ama 5-6 ay idare etmelik oyun sever olarak kart almak istiyorum yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gts 250, GT9800, HD4850 takabilirsin, GTX 750 Ti fazla gelir o işlemciye.

OEM RX 460 alabillirsin daha performanslı veya normal RX 460'lar 400 küsür.
evet performansını görmüştüm
İşlemci çok berbat maalesef biraz para biriktirip ryzen 3 1200 ekran kartı olarak da rx 570 öneririm
çok mantıklı bir öneri teşekkür ederim
Gts 250, GT9800, HD4850 takabilirsin, GTX 750 Ti fazla gelir o işlemciye.
söylediğin kartların çoğunda ekstra güç girişi bulunmakta ve bende 300w psu var ve ben güncel ekran kartı istiyorum.İşlemcimle gtx 750 ti fazla gelemez diye düşünüyorum çünkü bir çok yerde uyumlu bir şekilde çalıştıklarını gördüm.

söylediğin kartların çoğunda ekstra güç girişi bulunmakta ve bende 300w psu var ve ben güncel ekran kartı istiyorum.İşlemcimle gtx 750 ti fazla gelemez diye düşünüyorum çünkü bir çok yerde uyumlu bir şekilde çalıştıklarını gördüm.
Hocam ryzen falan çok masraflı olur, AM3 anakart alın DDR3 zaten 80-90 liraya bulursun bir tane phenom 2 x4 955 takarsın süper olur.

Evet performansını görmüştüm.

Çok mantıklı bir öneri teşekkür ederim.

Söylediğin kartların çoğunda ekstra güç girişi bulunmakta ve bende 300W PSU var ve ben güncel ekran kartı istiyorum. İşlemcimle GTX 750 Ti fazla gelemez diye düşünüyorum çünkü birçok yerde uyumlu bir şekilde çalıştıklarını gördüm.

Darboğazı anlamak için uygulamadan değer bakman gerek ki o işlemci fi tarihinden kalma.

Ben en iyisi yeni sistem toplamaya başlayayım bu sisteme dediğiniz gibi upgrade olmaz
önerileriniz için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

Attığım kartların hepsinin pin girişine ihtiyacı olmayan sadece PCI-E slotundan beslenen modelleri var ve 300W ile sorun olmaz.
İşlemcine gelirsek, ben Core 2 duo, Quad, İ3 2.,3. Nesil kullandım aşağı yukarı tahminini söylüyorum beslemez diye düşünüyorum. Sen dediğim kartları kullan onlarda senin işini görür GTA V, CS:GO, LOL, PUBG Lite oynayabilecek güçte kartlar bunlar ama senin işlemcin ve RAM' in yetersiz.
Fortnite, Apex Steam PUBG gibi güçlü oyunları da zaten 750Tİ' da da oynayamazsın yine sistemin zayıf diye.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı