i3-540 sistem için RAM önerisi

Draesst

Femtopat
Daha fazla  
  • Ekran AMD Radeon R7 200
  • Anakart P7P55-M
  • İşlemci Intel Core i3 540
  • RAM 4 GB DDR3
RAM önerisi verin. 8 GB RAM almak istiyorum, 4 veya 6 GB MC'ye veririm.
MC değil diğer oyunlarda da kasıyor, tarayıcıda da kasıyor bazen.
Yazacak olan herkese teşekkür ederim.

Sistemin neredeyse aynısı bende de var yüksek ihtimalle Windows güncellemesinden sonra oldu önerim sürün düşürmeniz Win 1809 deneyebilirsin tabii ondan önce hız ayarlarını yap MC'den.

RAM i 8 yap, gereksiz arka plan uygulamaları ve hizmetleri kapat, disk birleştirme ve disk temizleme yap, temp-%temp% klasörlerini boşalt, oyun modu ayarını aç, grafik ayarlarından oynadığın oyunlara yüksek performans ver, oyunlara girerken güç paneli seçimi bölümünden yüksek performansı seç, HPET kapat, kasa temizliği ve termal bakım yap. Dediklerimi uygularsan ve RAM I 8 yaparsan %20 civarı bir performans artışı sağlarsın, bilmediğin yer varsa youtube den aratarak nasıl yapıldıklarına bakabilirsin.

İşlemcin kötü çoğu oyunu zor oynarsın ekran kartı için bilgim yok i3-550 8 GB RAM var bende kaldırmıyor Valorant, Minecraft 1.15 üstü dona dona oynarsın.

Benim belleğim eskiden aynı donanımla 8 GB dı bir süre bilgisayarı kapatmayınca yandı.
4 GB kaldı. 8ken GTA 60 FPS çok rahat oynanırdı. Java Minecraft'ta 40 FPS falan alırdı 60 görmezdi. Ortalama oyunları da kaldırıp 50 FPS üst oynatırdı.
RAM yanınca bilgisayarın hızı yarıya düştü.

Benim belleğim eskiden aynı donanımla 8 GB dı bir süre bilgisayarı kapatmayınca yandı.
4 GB kaldı. 8ken GTA 60 FPS çok rahat oynanırdı. Java Minecraft'ta 40 FPS falan alırdı 60 görmezdi. Ortalama oyunları da kaldırıp 50 FPS üst oynatırdı.
RAM yanınca bilgisayarın hızı yarıya düştü.
Demek ki çift kanal değil tek kanal şeklinde çalışıyordu bellekleriniz. Çift kanal günü kurtarıyordu. 8 GB daha modül alıp 12 GB olarak kullanabilirsiniz. Bayağı gidecektir size.

Yeni konular

Geri
Yukarı