Çözüldü i3-540 ve GT 1030 sistemde GTA V FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 7

AltairRR

Hectopat
Yer
Konohagakure
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sorunu belirteyim. GTA 5 araba sürerken inanılmaz derecede donuyor, oynanmıyor oyun kasmıyor fakat donuyor. Bazı yerlerde görmüştüm sorun HDD'den dolayı olabilirmiş fakat bunun çözümü ne?
-4 GB RAM.
-i3 540.
-MSI GT 1030.
-PSU 300 Watt.
-SSD yok HDD kullanıyorum.

Çözüm
Arkadaşlar öncelikle sorunu belirteyim. GTA 5 araba sürerken inanılmaz derecede donuyor, oynanmıyor oyun kasmıyor fakat donuyor. Bazı yerlerde görmüştüm sorun HDD'den dolayı olabilirmiş fakat bunun çözümü ne?
-4 GB RAM.
-i3 540.
-MSI GT 1030.
-PSU 300 Watt.
-SSD yok HDD kullanıyorum.

İşlemcin ekran kartını besleyemiyor, ve bizde buna darboğaz diyorum, o işlemci GT 1030'u besleyemez.
İşlemciniz i3 1. nesilden kalma çok güçsüz kalıyo o ekran kartı için.
Anakart ve İşlemci değiştirin eğer değişebiliyorsanız ya da GTA V oynamayı bırakabilirsiniz.

İşlemciniz i3 1.nesil 2010 model bir işlemci ayrıca GT 1030 o işlemciyle beraber bayağı darboğaz yapacaktır.
Ek olarak ise oyun performansını etkileyen diğer etkense 4 GB RAM gerek Windows 10 için gerek GTA V için yetersizdir.
Size önerim işlemcinizi i5 750 gibi işlemcilere yükseltmeniz.
Zaten 1.nesilden daha yüksek bir işlemci takamazsınız çünkü anakart'ınız 1156 pin.

Geri
Yukarı