i3 540 ve HD 5670 Sisteme Güncelleme

fguveli

Hectopat
Merhabalar,

2011 senesinde aldığım kasaya CS:GO, PUBG, NBA 2K, Witcher, Mass Effect gibi güncel oyunları da çalıştırabilmesi adına donanım güncellemesi yapmak istiyorum. Bunu yaparken de mümkümse eldeki parçaları da kullanmak istiyorum.

Şu anki haliyle CS:GO’da 100 FPS civarında alıyorum ancak ani FPS düşmeleri yaşayabiliyorum. Bütçeyi düşük tutmak istemekle beraber 4-5 bin lira seviyelerine kadar harcama yapabilirim. Sadece kasa için harcama yapacağım. Bu parçalardan güncel parçalarla kullanabileceklerim var mıdır?

Teşekkürler şimdiden.
SİSTEM:
  • Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9 PC RAM
  • Intel® Core™ i3-540 İşlemci
  • HD5670 GDDR3 1GB/2.8GB 128Bit ATI Radeon DX11 Ekran Kartı
  • H55M-S2V Intel H55 Soket 1156 DDR3 2200MHz (O.C.) VGA&DVI Anakart
  • Seagate Barracuda 7200.12 1TB HDD
  • GE-C420A-C2 420W Güç Kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel oyunlar için anakartını güncellemeni tavsiye ederim.. işlemci düşük kalıyor ve RAM'a destek vermeyide unutma, ekran kartınıda aradan çıkarırsın o kolay iş.

Arkadaşın da dediği gibi sistem artık bitmiş. Yani CS gibi oyunları oynarsınız. Bütçeniz iyi bu sistemi de satıp o parayı da ekleyin ve tertemiz bir sistem alın kendinize. Elinde olan sadece HDD kullanılabilir yeni sistem adına.

Peki buradaki HDD güncel Seagate ile aynı mıdır? Yoksa o da mı artık kullanım dışı kalmıştır? Ayrıca kasayı yenilemek de anlamsız geliyor bana. Onu güncellemek kozmetik dışında anlamlı mıdır?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı