i3-550 için işletim sistemi önerisi

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
500 GB
Ekran kartı
AMD Radeon HD 5450 64 bit 1 GB
Anakart
Msi 7636
İşlemci
i3-550 3.20 GHz
Selamlar. Mevcut hard diskim sağlığı iyi görünse de çok sesli (çoğu kişi normal olduğunu söylüyor ama sesi dışarıdan duyuluyor) ve artık bilgisayar kendini kendine kapanır oldu. O yüzden yeni hard diske kurulum yapmak istiyorum. Windows 8.1'de çok sıkıntı çektim. Sürücüler konusunda. Windows 10 Pro kullandım ve bilgisayarı her açtığımda daha da çok donuyordu. Güncelleştirmeler sorunlar getiriyor. Windows 10 çok zorlar gibi duruyor.

Hangi işletim sistemini kursam bilmiyorum. Sadece oyun oynuyorum ve en az RAM tüketimi istiyorum. Yaygın olan performans için sürümler var onlara pek güvenemiyorum. Windows 10'da karar kılarsak kendim düzenleme yapmak isterim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Çünkü özellikle Windows 10'da çok kullanmadığım uygulamalar var. Kısacası dostlar tavsiye istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamlar. Mevcut hard diskim sağlığı iyi görünse de çok sesli (çoğu kişi normal olduğunu söylüyor ama sesi dışarıdan duyuluyor) ve artık bilgisayar kendini kendine kapanır oldu. O yüzden yeni hard diske kurulum yapmak istiyorum. Windows 8.1'de çok sıkıntı çektim. Sürücüler konusunda. Windows 10 Pro kullandım ve bilgisayarı her açtığımda daha da çok donuyordu. Güncelleştirmeler sorunlar getiriyor. Windows 10 çok zorlar gibi duruyor.

Hangi işletim sistemini kursam bilmiyorum. Sadece oyun oynuyorum ve en az RAM tüketimi istiyorum. Yaygın olan performans için sürümler var onlara pek güvenemiyorum. Windows 10'da karar kılarsak kendim düzenleme yapmak isterim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Çünkü özellikle Windows 10'da çok kullanmadığım uygulamalar var. Kısacası dostlar tavsiye istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Linux deneyebilirsin hocam.

Selam. Mevcut hard diskim sağlığı iyi görünse de çok sesli (çoğu kişi normal olduğunu söylüyor ama sesi dışarıdan duyuluyor) ve artık bilgisayar kendini kendine kapanır oldu. O yüzden yeni hard diske kurulum yapmak istiyorum. Windows 8.1'de çok sıkıntı çektim. Sürücüler konusunda. Windows 10 Pro kullandım ve bilgisayarı her açtığımda daha da çok donuyordu. Güncelleştirmeler sorunlar getiriyor. Windows 10 çok zorlar gibi duruyor.

Windows 10 Lite kullanıyorum şu anlık sorun yok gayet iyi.

Windows XP denediniz mi?

Eski sistemimde kullanmıştım. Şu an Windows 7 var ama artık ikonlar vesaire baydı. Bir yanım Windows 10 diyor ama Windows 10 Pro kullanıp eski sistemimde az eziyet çekmedim. Şimdiki sistemim için Windows 10'a çekince ile yaklaşıyorum. Bu yüzden kendim düzenleme yapmak istiyorum.

Geri
Yukarı