i3 550 Sisteme ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
700
Anakartın CPU desteği listesinde X3440 yok ama eğer bu anakart ile kullanan birisi varsa X3440 öneririm. Veya 2.elden herhangi bir 1.nesil lga 1156 bir i7 işlemci ile tahminimce 1050Ti a kadar darboğaz olmaz. Ama i3-550 ile baya bir darboğaz sorunu olucağını düşünüyorum.

Anakartın CPU desteği listesinde X3440 yok ama eğer bu anakart ile kullanan birisi varsa X3440 öneririm. Veya 2.elden herhangi bir 1.nesil LGA 1156 bir i7 işlemci ile tahminimce 1050 Ti'a kadar darboğaz olmaz. Ama i3-550 ile bayağı bir darboğaz sorunu olacağını düşünüyorum.

Bu işlemcinin RX 550'e darboğaz yapacağını düşünmüyorum 2 çekirdek 4 izlek bir işlemci fakat GTX 1050 GTX 1050 Ti gibi kartları almak isterse de minimum i5 760 şart.

4 GB RAM var tek slotta.

762 TL tutuyor dostum bütçeyi aşman lazım birazcık 2 GB RAM alsan bile aşıyor bütçeyi depolama biriminiz vardır umarım.

Son düzenleme:

762 TL tutuyor dostum bütçeyi aşman lazım birazcık 2 GB RAM alsan bile aşıyor bütçeyi.

Yardımın için çok sağ ol.
Son bir şey sormak istiyorum bunlari alıp PC'ye takarsam CS, Valorant, Zula tarzı oyunlarda tahmini kaç FPS alırım?

Yardımın için çok sağ ol.
Son bir şey sormak istiyorum bunlari alıp PC'ye takarsam CS, Valorant, Zula tarzı oyunlarda tahmini kaç FPS alırım?

Kesin bir şey söyleyemem ama FPS değerlerinizin o tür oyunlarda iyi olabileceğini 100'ün üstüne çıkabileceğinizi düşünüyorum o oyunlar o kadar güçlü oyunlar değil ve de siz sadece bu oyunları oynayacaksanız 8 GB RAM'e gerek yok 6'da yeterlidir fakat PUBG GTA V gibi güçlü oyunları oynamayı da düşünüyorsanız 8 GB yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı