i3 550'den X3440'a geçerken sorun oluşur mu?

frknerkn43

Femtopat
Daha fazla  
İyi forumlar arkadaşlar. Bundan uzun bir süre önce anakartım kısa devre yapmıştı ben de ikinci elden X3440'lı bir anakart almıştım. Birkaç gün kullanım sonucunda aynı arızayı o anakartta vermişti, tabii sorun benden kaynaklı olduğu için iade talep etmedim...

Geçenlerde uygun bir fiyata, daha doğrusu ülke şartlarına göre uygun bir fiyata i3 550 Kasa aldım. Sorum şu, kısa devre yapan anakartta ki Xeon sağlam mıdır? ( bildiğim kadarıyla işlemci bu tür arızalarda sağlam çıkıyor)
2. sorum ise, bir ihtimal bu işlemci bozuksa anakarta arıza çıkartır mı?
Şu an kullandığım sistem:
ECS H55H-CM ver:1.0
i3 550.
12 GB 1333MHz RAM.
HD 5450 512MB.

Bu arada şimdi hemen "bu anakartta overlock yapamazsın" diyecek arkadaşlar, zaten amacım overlock değil. Video edit işleiyle uğraşıyorum ve i3 ile X3440'ın performans farkı ortada. Bilgi almadan takıp bigisayarsız kalamam ki bunu bile zar zor aldım.
Bir de "bu sistemle uğraşmaya değmez... Sistemi al veya topla" demeyin lütfen, bazı forumlarda görüyorum ve saçma bir fikir olarak görüyorum, sonuçta imkanlar buna yetiyor...

Edit için biraz yavaş değil mi o RAM'lar ve işlemciye kendin bakmalısın kesin bir şey söyleyemeyiz galiba ve işlemci bozuk ise büyük ihtimalle sorun çıkarmaz çünkü direkt işlemci çalışmaz benim bildiğim.

Edit için biraz yavaş değil mi o RAM'lar ve işlemciye kendin bakmalısın kesin bir şey söyleyemeyiz galiba ve işlemci bozuk ise büyük ihtimalle sorun çıkarmaz çünkü direkt işlemci çalışmaz benim bildiğim.

Birkaç yıl önce ki Adobe programlarını kullanınca sıkıntı olmuyor, sonuçta bugün için güçsüz bir bilgisayar olsa da, bir zamanların orta hallilerinden. Benim bildiğim kadarıyla da anakarta zarar vermez ama başka görüşler önemli. Biraz para konusunda rahatlayınca deneyeceğim işlemciyi, en azından sıkıntı olursa toparlayabileyim.

Birkaç yıl önce ki Adobe programlarını kullanınca sıkıntı olmuyor, sonuçta bugün için güçsüz bir bilgisayar olsa da, bir zamanların orta hallilerinden. Benim bildiğim kadarıyla da anakarta zarar vermez ama başka görüşler önemli. Biraz para konusunda rahatlayınca deneyeceğim işlemciyi, en azından sıkıntı olursa toparlayabileyim.

Ya bir de Adobe programları biraz ağır olmuyor mu o PC için ben şahsen Kdenlive falan kullanıyorum edit yaparken.

Ya bir de Adobe programları biraz ağır olmuyor mu o PC için ben şahsen Kdenlive falan kullanıyorum edit yaparken.

Eskiden i3 2120 Kullanırken Adobe ağır gelir diye düşünüp Camtasia kullanıyordum, deneme amaçlı Premiere Pro 2020 kurunca fark ettim ki tam bir hamallıkmış Camtasia. 1080p 30FPS videoyu kare kare oynatıyordu, ama Premiere takır takır çalışıyordu (ağır efekt atmadıkça tabii). Kastığı zamanlarda proxy açıyordum. Şu an i3 550 ile Premiere 2017 kullanıyorum, videolar zaten 720p geliyor gayet rahat montajlıyorum. Bu arada Kdenlive'ı ilk defa duydum.

Eskiden i3 2120 Kullanırken Adobe ağır gelir diye düşünüp Camtasia kullanıyordum, deneme amaçlı Premiere Pro 2020 kurunca fark ettim ki tam bir hamallıkmış Camtasia. 1080p 30FPS videoyu kare kare oynatıyordu, ama Premiere takır takır çalışıyordu (ağır efekt atmadıkça tabii). Kastığı zamanlarda proxy açıyordum. Şu an i3 550 ile Premiere 2017 kullanıyorum, videolar zaten 720p geliyor gayet rahat montajlıyorum. Bu arada Kdenlive'ı ilk defa duydum.

Çok iyi bir program benim patates çuvalında bile çok iyi çalışıyor kullanımına alışınca gerisi kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı