I3 6006U laptopta GTA 5'te araba sürerken FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Hasancan36

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
hard disk modeli ST1000LM035-1RK172
Ekran kartı
HD GRAPHİCS 520
İşlemci
i3 6006U
Arkadaşlar bugün GTA 5 yükledim. Ne yaptım ne ettim oyunu açtım grafikler çok kötü ve biraz oyun dosyaları ile uğraştım ve oyun içinde 50-20 arası FPS alıyorum. Arada drop yiyorum ne yapmalıyım?

Arkadaşlar bugün GTA 5 yükledim. Ne yaptım ne ettim oyunu açtım grafikler çok kötü ve biraz oyun dosyaları ile uğraştım ve oyun içinde 50-20 arası FPS alıyorum. Arada drop yiyorum ne yapmalıyım?

Bende de aynı sorun var çözümü RAM yükseltmek 4 GB araba sürerken kasmasına neden oluyor.
8 GB yükseltirseniz sorun çözülür.
Çözüm verirseniz mutlu olurum :D

Ekran kartı ve RAM'den kaynaklı olabilir, elden geçirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca hard disk yerine SSD alabilirsiniz.

Ekran kartı ve RAM'den kaynaklı olabilir, elden geçirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca hard disk yerine SSD alabilirsiniz.

Sorun ekran kartından değil o ekran kartı ile oynar ama araba sürerken RAM'dan dolayı donuyor.

Hocam pek sanmıyorum ekran kartından olabilir, ondan dolayı FPS düşüşü ve drop alabilir. Ayrıca bazı ayarlar fazla RAM tükettiği için sorun olabilir.

Hayır aga olay şötle normal oyunda aldığı FPS ekran kartına bağlı eğer normal oyunda 40 - 50 FPS alıyor araba sürünce 10-5 FPS'e düşünce bu RAM'dan kaynaklı oluyor arkadaşında sorunu bu sanırım bende aynı sorundan müzdalipim.

Hayır aga olay şötle normal oyunda aldığı FPS ekran kartına bağlı eğer normal oyunda 40 - 50 FPS alıyor araba sürünce 10-5 FPS'e düşünce bu RAM'dan kaynaklı oluyor arkadaşında sorunu bu sanırım bende aynı sorundan müzdalipim.

Bilmiyorum olabilir ama çoğu zaman bundan dolayı kaynaklanıyor. O zaman RAM arttırmayı deneyebilir.

Geri
Yukarı