i3 6098p RX470 Darboğaz Yapar Mı ?

2 3 derece soğutma var ancak ben bellek hızına daha çok önem verdiğim için (ultrada oynamak için özellikle) Sapphire tercih ederim çünkü açık dünya oyunlarda daha güçlü işler mapi. Ama 1 yada 2 fps daha istiyorsan ve açık dünya oynamayacaksan asus alınabilir sırf şekli için.

Genelde GTA , Witcher tarzı oyunlar oynuyor.

Tamam arkadaşlar , Sapphire RX470 alınacak. Konu kilitlenebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de Sapphire nitro+ RX 470 4GB kullanıyorum i5 6600 ile beraber. Arada %80'e kadar çıktığı oluyor işlemci kullanımının. i3 6100 ile test etmiş burda arkadaş i3 6098p ile çok yakın olduğu için aynı değerleri verecektir. İşlemci kullanımı neredeyse hep %100. i5 6402p alabilirsen çok daha iyi olur. İleride de sıkıntı yaşamazsın.

Burda FXAA ve diğer custom ayarlar açık değil. Ayrıca bu kaliteninde ultra olduğunu zannetmiyorum. O FPSyi alması normal. Çünkü düşşük ayarlarda yüksek miktarda darboğaz yaşar ancak Tüm ayarları ultra yaptıktan ve herşeyi açtıktan sonra +45 fps alıyor. Ayrıca işlemci kullanımı da %85 i geçmiyor. RX 470 gerçekten 1080p için yapılmış bir kart ve tüm ayarları rahatlıkla açabilir

Yapan arkadaş büyük ihtimalle düşük ayarlarda o fpsyi aldıkdan sonra pişman olup kartı iade etmiştir :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu llinkdeki arkadaşta test etmiş biraz darboğaz var evet ama MSAA 8x ve FXAA açılan testlerde işlemci %60-75 arası geziniyor yani çok yüksek darboğaz yok ama FPS 40-60 arası geziniyor

Ayrıca bütün kayıt programları işlemciye en az %10 yük bindirir. Bunu kayıt dışı oynadığını düşünürsek her şekilde +60 fps alır

Peki dar boğaz olmaması için ana kartı H110M Pro-Vd , kasayı Thermaltake Versa II yapıp , artan 300 TL ile i5 6402p alınması nasıl olur ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı