i3-6098p sistem yükseltme tavsiyesi

Bütçe
2000

confused cyborg

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta sizlere bahsettiğim gibi eski olan sistemi ufak ufak da olsa yükseltmek istiyorum.

İşlemci: Intel® Core™ i3-6098p işlemci 3.60GHz (4cpus)
RAM: G.Skill 8 GB DDR4 2133MHz CL15.
Ekran kartı: ASUS GeForce GTX960 ROG STRIX 2 GB GDDR5 128bit DX12 NVIDIA ekran kartı.
Anakart: ASUS B150M Pro Gaming.
Depolama: Toshiba 1TB hard disk.
PSU: Everest model: EPS-6600 650W.

Mevcut sistemim bu şekilde fakat ben bu tür konulardan anlamıyorum. Genel olarak tek hedefim daha iyi şartlarda CS:GO oynayabilmek. Çok fazla teferruatlı ve yüksek bütçeli bir yükseltme düşünmüyorum. Sadece şu anki koşullarda bu sistemi nasıl daha iyi hale getirebilirim onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bütçemi eski parçalarımı da sattığımı düşünürsek 2000 TL olarak belirleyebilirim.

İşlemciyi i3 10100F yapabilirsiniz belki 2000TL ile. Şu anki şartlarda parça almak çok zor. Onun yerine modlanmış OS'ler deneyebilrsiniz. Ghost Spectre'nin yaptığı superlite mesela.
Ancak bilin ki güvenlik sorunları oluşabilir bu tür OS'larda. Yine de kullananlar gayet memnun.

yüksek ayarlarda kaç fps alıyorsun bu sistem ile?

sisteminin cs-go için kötü olduğunnu düşünmüyorum bu arada.

bir ssd alıp bir de 8gb ram alırsanız sisteminiz azıcık da olsa hızlanabilir.

İşlemciyi i3 10100F yapabilirsiniz belki 2000TL ile. Şu anki şartlarda parça almak çok zor. Onun yerine modlanmış OS'ler deneyebilrsiniz. Ghost Spectre'nin yaptığı superlite mesela.
Ancak bilin ki güvenlik sorunları oluşabilir bu tür OS'larda. Yine de kullananlar gayet memnun.
O işlemci anakartıma uygun mudur bir problem yaratır mı. Ayrıca dediğiniz gibi güvenlik yüzünden o tür yazılımsal risklere girmiyorum.

O işlemci anakartıma uygun mudur bir problem yaratır mı? Ayrıca dediğiniz gibi güvenlik yüzünden o tür yazılımsal risklere girmiyorum.

Şöyle diyeyim superlite 21H1 bende kullanıyorum bayağı uçuruyor FPS ve bayağı bir antivirüs tarattım aradım vs. kimse sorun yaşamamış. Bence deneyebilirsiniz(oyun tarafında FPS arttırmasa bile dropları azaltacaktır ve genel Windows deneyimine de bayağı katkısı olacaktır.)

Yeni konular

Geri
Yukarı