i3-6098p sistem yükseltme tavsiyesi

Bütçe
2000
Merhaba arkadaşlar, başlıkta sizlere bahsettiğim gibi eski olan sistemi ufak ufak da olsa yükseltmek istiyorum.

İşlemci: Intel® Core™ i3-6098p işlemci 3.60GHz (4cpus)
RAM: G.Skill 8 GB DDR4 2133MHz CL15.
Ekran kartı: ASUS GeForce GTX960 ROG STRIX 2 GB GDDR5 128bit DX12 NVIDIA ekran kartı.
Anakart: ASUS B150M Pro Gaming.
Depolama: Toshiba 1TB hard disk.
PSU: Everest model: EPS-6600 650W.

Mevcut sistemim bu şekilde fakat ben bu tür konulardan anlamıyorum. Genel olarak tek hedefim daha iyi şartlarda CS:GO oynayabilmek. Çok fazla teferruatlı ve yüksek bütçeli bir yükseltme düşünmüyorum. Sadece şu anki koşullarda bu sistemi nasıl daha iyi hale getirebilirim onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bütçemi eski parçalarımı da sattığımı düşünürsek 2000 TL olarak belirleyebilirim.

Anakartın DDR4 destekliyor mu?

İşlemciyi i3 10100F yapabilirsiniz belki 2000TL ile. Şu anki şartlarda parça almak çok zor. Onun yerine modlanmış OS'ler deneyebilrsiniz. Ghost Spectre'nin yaptığı superlite mesela.
Ancak bilin ki güvenlik sorunları oluşabilir bu tür OS'larda. Yine de kullananlar gayet memnun.
Hocam aynı anakartta yapamaz, anakart alması da gerekir. Ayrıca, anakart masrafını çıkarırsak 2000₺'ye 12100F var.

CPU kullanımı daha çok yapay zekanın çok kullanıldığı oyunlarda ya da optimizasyonu kötü olan oyunlarda hissedilir. oyunda grafik dışındaki her türlü etkileşim cpu tarafından yapılır. Bunları bir oyun geliştiricisi modder olarak söylüyorum. 😉

Yanlış bilmiyorsam DDR4 desteği var.
Sahibinden satın almak istersen.
Kargo ile gönderiyorlar.

Sahibinden satın almak istersen.
Kargo ile gönderiyorlar.
Teşekkür ederim hocam, inceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı