i3 6098P ve GTX 1050 Sistemin Resident Evil 2 Remake (Demo) Performansı

• Intel Core İ3 6098P 3.6 GHz
  • Asus Expedition Nvidia GeForce GTX 1050 2GB OC 128Bit
  • DDR4 RAM G.Skill Aegis DDR4-2133 MHz 8 GB ve G.Skill Aegis DDR4-2133 MHz 4 GB
  • WD Caviar Blue 3.5'' SATA 1 TB HDD + WD 3.5" 500 GB Caviar Green Intellipower HDD
  • Frisby FC-8910G Kasa
  • Cooler Master MasterWatt 600W +80 PSU
  • Xigmatek TYR SD964B Kule Tipi Soğutucu
  • WD Green 120 GB SSD
  • MSI H110 Pro-VD
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDR4 sistemlerde 8+4 şeklinde 12 GB RAM oluyor mu? Ben sanki olmuyor diye okumuştum bir yerde.:kararsız:

8+4 GB DDR4 çalışır tabii ki ama çift kanal olarak çalışır mı? Orası kesin değil işte. Çift kanal çalışabilir de, çalışmayabilir de. @BlueMagic o linkini attığınız konuda biraz bilgi kirliliği olmuş. Sıfırdan bilgisayar toplayan biri direkt olarak 8+4 şeklinde satın almaz, o yüzden çok fazla örneği yok. İlk başta 8 GB alıp, sonradan yükseltmek için bütçe 4 GB'a el verirse 4 GB alınır. Çünkü 8 GB yetersiz kalıyor artık ama çift kanal olmasa bile 12 GB işi kurtarıyor.

Hikayesini bilmiyorum ama karakterin bağışıklığı falan mı var? Isırılınca dönüşmemesi falan.
Peki 4x4x4 12GB dual channel oluyor mu DDR4 ?
4+4+4 yaparsan verimsiz olur. 4 kanal olduğu için 2 farklı renkte 1 renk kanal boş kalıyor ya orayı da doldur ya da 4+8 yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki 4x4x4 12GB dual channel oluyor mu DDR4 ?
Tam olarak olmasa da oluyor. 12 GB RAM'ın 4+4 GB'ı çift kanal çalışırken kalan 4 GB'ı tek kanal olarak çalışıyor.
image-1.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı