i3-6098P ve RTX 2060 SUPER darboğaz yapar mı?

dawnsol

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, işlemci ve ekran kartı ile uyumlu olan bir işlemcim var, fakat ben bunun eski olduğunu düşünüyorum. Çünkü 1050 Ti kullanıyorum darboğaz yapıyor %22 derecede ama sitede kontrol ettigimde RTX 2060 Super'in işlemcime %2 darboğaz yaptığını görüyorum. RTX 2060 Super aldığımda darboğaz sıkıntım olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Siteye güvenmediğim için size soruyorum.

İşlemcim: Intel Core i3-6098P CPU 3.60 GHz (4 CPU)

Merhaba, işlemci ve ekran kartı ile uyumlu olan bir işlemcim var, fakat ben bunun eski olduğunu düşünüyorum. Çünkü 1050 Ti kullanıyorum darboğaz yapıyor %22 derecede ama sitede kontrol ettigimde RTX 2060 Super'in işlemcime %2 darboğaz yaptığını görüyorum. RTX 2060 Super aldığımda darboğaz sıkıntım olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Siteye güvenmediğim için size soruyorum.

İşlemcim: Intel Core i3-6098P CPU 3.60 GHz (4 CPU)

Yapar. İnternetteki sitelerin çoğu bozuk zaten. Güvenmeyin o sitelere.

1050 ti ile darboğaz oluyorsa 2060 super ile darboğazın dibini görür, boğaz falan kalmaz ortada. İşlemciyi yükseltmeniz lazım. İşlemciniz 1050 ti besleyemiyor ise 2060 superi hiç besleyemez. Güncel bir anakart ve işlemci almanızı tavsiye ederim.

Bunları almadan 2060 almanın manası yok.

Gencergaming takılanları yeni yeni görüyoruz. İyi alışverişler dileriz 😁

Yeni anakart alamayabilirim ama işlemci alabilirim bana anakartıma uyan 1151 pinli bir işlemci önerir misin? az da olsa besleyebilecek

En uygun fiyatlı ve mantıklı olan bu sanırım. @GalaxySal450

2060S'i beslemeli.
Vur dedik öldürdünüz hocam,bu işlemcilerde stok sorunu olduğu için absürt fiyatlardan satılıyorlar.
Arkadaşın eldeki işlemcisini satıp yeni sokete geçmesi hem daha uygun hem daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı