i3 6100 @ 6.3Ghz - MSI H110M PRO-VD ile hız aşırtıldı

D16A9

Kilopat
Daha fazla  
Böyle bir şeyi nasıl yapabilirim elimde bu işlemci ve anakarttan mevcut. Hadi bunu geçtim 4+ Ghz nasıl çıkabilirim? Bu arkadaş nasıl bu değerlere çıkmış?

CPU-Z VALIDATOR

Dosya Ekleri

• 17962226b9f79dce525842d966858fe3.png
    17962226b9f79dce525842d966858fe3.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 513
Son düzenleyen: Moderatör:
H yonga setli bir anakartla OC yapılamaz denir ama üreticiler bazı programlar ile bunu bir nebze olsun mümkün kılıyor. Nitrojen soğutma ile yapılması mümkün ama yapacağınız masraf ile 5960X alınabilir :D

H yonga setli bir anakartla OC yapılamaz denir ama üreticiler bazı programlar ile bunu bir nebze olsun mümkün kılıyor. Nitrojen soğutma ile yapılması mümkün ama yapacağınız masraf ile 5960X alınabilir :D
Teşekkürler cevap için öncelikle, ancak benim 5-6ghz gibi değerlerde gözüm yok, 4.5ghz seviyesine çekilebilir mi? Nasıl bir yol izlenmeli. Ayrıca başka örnekleri mevcut H serisi anakartla overclock yapan.:)

5-6GHZ değerleri sadece en iyi anakartlarla ulaşırsın. Ve onların kullandığı soğutma sistemi genelde sıvı Azot' dur. 6. neslin Skylike işlemcilerine OC yapılabiliyor K olmayanlara ama Z170 anakarta sahip olmanız gerek ve dağıtılmış olan BIOS güncellemesini yüklemelisiniz o zaman kolaylıkla 4GHZ+ çıkabilirsiniz.

Teşekkürler cevap için öncelikle, ancak benim 5-6ghz gibi değerlerde gözüm yok, 4.5ghz seviyesine çekilebilir mi? Nasıl bir yol izlenmeli. Ayrıca başka örnekleri mevcut H serisi anakartla overclock yapan.:)
Güvenilir bir şekilde yapmak için Z170 anakarta sahip olmalısınız diğer yöntemler riskli olabilir sistem açısından.

5-6GHZ değerleri sadece en iyi anakartlarla ulaşırsın. Ve onların kullandığı soğutma sistemi genelde sıvı Azot' dur. 6. neslin Skylike işlemcilerine OC yapılabiliyor K olmayanlara ama Z170 anakarta sahip olmanız gerek ve dağıtılmış olan BIOS güncellemesini yüklemelisiniz o zaman kolaylıkla 4GHZ+ çıkabilirsiniz.

Güvenilir bir şekilde yapmak için Z170 anakarta sahip olmalısınız diğer yöntemler riskli olabilir sistem açısından.
Teşekkürler, o zaman hiç aksiyona gerek yok. En azından ufak gıdıklamak istemiştim ama madem öyle diyorsunuz hiç denemeye gerek yok.:)

Z170 anakartınız olsaydı olurdu ama diğer anakartlara BIOS güncellemesi verilmediği için yapamıyorsunuz malesef.

CoolerMaster hyper 212 evo veya SilverStone tundra TD03-E öneririm. Hyper 212 evo stoklarda bulunmuyordu bu aralar bilginiz olsun ama OC yapabilirmisiniz araştırmakta fayda var. Çünkü MSI ın bios için yazılım çıkartmıştı öğrenmek lazım ama pek anladığım bir konu değil z yonga seti olmayınca :)

CoolerMaster hyper 212 evo veya SilverStone tundra TD03-E öneririm. Hyper 212 evo stoklarda bulunmuyordu bu aralar bilginiz olsun ama OC yapabilirmisiniz araştırmakta fayda var. Çünkü MSI ın bios için yazılım çıkartmıştı öğrenmek lazım ama pek anladığım bir konu değil z yonga seti olmayınca :)
Soğutma olarak sıvı soğutma sistemi alacağım bu hafta sonu, zaten o gelmeden sistemi kurmayacağım. Yani soğutma yönünden problem yok, aslında bu sıvı soğutma sistemini biraz da mod amaçlı alıyorum. Almışken de biraz işlemciyi oc yapmak isterdim tabi. Bakıyorum H serisiyle yapanlar var ancak biosla mı oynuyorlar modlu bios falan mı atıyorlar acaba.:)

400tl' ye bulunabiliyor Z170 anakartlar.
Doğrudur ancak işlemcinin yetmediği yerde bu şekilde bir upgrade yapmayı düşünüyorum, H110M PRO-VD + Nakit olarak alacağım ileride. Alt yapı sağlam oldu ama.:)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı