i3-6100 GTX 1050 kasmayan oyunlar kasmaya başladı

mustafa721

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi önceden kasmayan oyunlar birdenbire kasmaya başladı. AC: Origins ve The Witcher 3'te önceden 35-40 FPS alırken artık 20 FPS alıyorum. Far Cry 5'te de aynı şekilde. Oyuna başlıyorum, ilk 5 dakika 40 FPS devam ederken birdenbire 15-20 FPS'e düşüyor oyun. BIOS ayarlarını sıfırladım 2 saat stabil performans aldım ama PC kapatıp açtıktan sonra yine eski sorun başladı. CPU sıcaklığı 65-70 derecede GPU ise 60 civarlarında oyun oynarken.
Sistemim:
GTX 1050
i3-6100
12 GB DDR4 RAM
H110M anakart
Yardım edecek kimse yok mu kafayı yiyeceğim.

Not: Format attım ama sorun devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içi temizliğini hiç yaptınız mı ? İşlemci fan temizliği, ekran kartı fan temizliği vs. bu işlemleri kısacası bakımlarını. Ve ne zamandır termal macun yenilenmesi yapılmadı ?

Kasa içi temizliğini hiç yaptınız mı ? İşlemci fan temizliği, ekran kartı fan temizliği vs. bu işlemleri kısacası bakımlarını. Ve ne zamandır termal macun yenilenmesi yapılmadı ?
Efendim 2 hafta önce bütün kasa içi temizlik yapıldı.Ve sıcaklık değerleri gayet normal.Bu kasma anormal bişey.
Bilgisayarınız 1.5 yıl veya bundan daha uzun süredir kullanılıyorsa normaldir. Bir süre sonra işlemci, RAM, ekran kartı yoruluyor ve ilk günkü performansı vermiyor.
Ekran kartı 1 yıldır ve diğer bileşenler 8 aylık.
Bu kadar kısa sürede böyle performans düşüşü sizce de normal mı?

Hdd kullanıyorsanız oyun esnasında arka plandaki kullanım etkileyebilir diye düşünüyorum. Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi varsa.

Hdd kullanıyorsanız oyun esnasında arka plandaki kullanım etkileyebilir diye düşünüyorum. Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemi varsa.
Bütün herşeyi denedim görev yöneticisinden arka planda yük bindiren herşeyi kapatıp girdim.Zaten format bile attım.Sorun bir türlü gitmedi.Hdd testi yaptım sağlık ve hız değerleri ilk günkü gibiydi.Kafam çok karışık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı