i3 6100 GTX 1050 sisteme işlemci takviyesi

isabela

Kilopat
Sistem:
8 GB DDR4 RAM
H110M anakart
i3 6100 işlemci
GTX 1050 2 GB
Özellikle BF1'de 1080P'de çok fazla darboğaz oluyor. İşlemciyi satıp üzerine 200-300 TL koyarak BF'de akıcı olarak 60 FPS ve üzeri verecek 2.el bir işlemci almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olmaması lazım ben FX6300 ve GTX1050Tİ ile 64 kişilik BF1 sunucusunda bile %10-15 lik bir darboğaz yaşıyordum.
En kötü 50 fps almanız lazım 1080p de ve ultrada

BF1 Online'da RAM'i 16 GB yapmadan işlemciyi değiştirseniz de sabit 60 FPS alamazsınız. Oyunun dosyalarından ayarları iyice düşürüp, FPS'inizi arttırmak için de Youtube'dan bulabileceğiniz user.cfg'sini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Origin'i arka planda çalıştırmamak, ekran kartı panelinden ayarları düşürmek, Windows'un arka planda oyunu kaydetmesini kapatmak gibi FPS'inizi arttıracak bolca ayardan bahsediliyor videolarda. Ben de Intel Pentium G4600 gibi çöp bir işlemciyle oynuyorum fakat RAM'im 16 GB, 50-70 FPS alıyorum.

BF1 Online'da RAM'i 16 GB yapmadan işlemciyi değiştirseniz de sabit 60 FPS alamazsınız. Oyunun dosyalarından ayarları iyice düşürüp, FPS'inizi arttırmak için de Youtube'dan bulabileceğiniz user.cfg'sini kullanmanızı tavsiye ediyorum. Origin'i arka planda çalıştırmamak gibi FPS'inizi arttıracak bolca ayardan bahsediliyor videolarda.
İ3 6100 ile en en düşük ayarlara da alsa ultraya da alsa fps pek değişmez.

Önceki sistemim 16 GB RAM, RX 570 8GB ve İ3 6100'dü ve kalabalık alanlarda çok fazla darboğaz oluyordu. 40 FPS'lere kadar indiğini hatırlıyorum.
Yazdığım ayarların tamamını yaptınız mı ? AMD Radeon Software'den BF1'in grafiklerini kısmayı, oyunun dosyalarından grafikleri düşürmeyi, user.cfg kullanmayı, Origin'in arka planda çalışmasını kapatmayı, Windows'un oyunu kaydetmesini kapatmak gibi şu anda yazmaya üşendiğim bir sürü ayar var. İşlemcilerimizin gücü aynı ve RX 570 4 GB kullanıyorum ben de, 16 GB 2133 MHz işlemci ile. Oyun 50 FPS'in altına düşmüyor. 50-70 FPS oynuyorum. Bu kadar kötü bir CPU ile oynayamadığım oyuna denk gelmedim şu anda. RDR 2'yi bile 30 FPS'e sabitleyip full ultra ayarlarda 1080p oynuyorum. Sadece deneyin bir şeyleri, örneğin çoğu insan BF1'de DX 12 kullanırken sıkıntı çektiğini söylüyor fakat ben RAM'im daha çok kullanılsın, işlemcimi desteklesin diye DX 12 kullanıyorum ve DX 11'den çok daha iyi performans alıyorum.

Yazdığım ayarların tamamını yaptınız mı ? AMD Radeon Software'den BF1'in grafiklerini kısmayı, oyunun dosyalarından grafikleri düşürmeyi, user.cfg kullanmayı, Origin'in arka planda çalışmasını kapatmayı, Windows'un oyunu kaydetmesini kapatmak gibi şu anda yazmaya üşendiğim bir sürü ayar var. İşlemcilerimizin gücü aynı ve RX 570 4 GB kullanıyorum ben de, 16 GB 2133 MHz işlemci ile. Oyun 50 FPS'in altına düşmüyor. 50-70 FPS oynuyorum. Bu kadar kötü bir CPU ile oynayamadığım oyuna denk gelmedim şu anda. RDR 2'yi bile 30 FPS'e sabitleyip full ultra ayarlarda 1080p oynuyorum. Sadece deneyin bir şeyleri, örneğin çoğu insan BF1'de DX 12 kullanırken sıkıntı çektiğini söylüyor fakat ben RAM'im daha çok kullanılsın, işlemcimi desteklesin diye DX 12 kullanıyorum ve DX 11'den çok daha iyi performans alıyorum.
Tamam hocam RAM alacağım fakat dual channel çalışması için 8 GB almak zorunda mıyım? Şu an bendeki RAM 1X8 GB Kingston Hyperx 8GB DDR4 2666MHZ. 4GB Almam yeterli olur mu? Ve aynı frekansta çalışması da gerekiyor mu?

Tamam hocam RAM alacağım fakat dual channel çalışması için 8 GB almak zorunda mıyım? Şu an bendeki RAM 1X8 GB Kingston Hyperx 8GB DDR4 2666MHZ. 4GB Almam yeterli olur mu? Ve aynı frekansta çalışması da gerekiyor mu?

Sırf BF1'de biraz daha yüksek fps almak için bu sistemin RAM'ini 16 GB yapmanı tavsiye etmiyorum. Paranı biriktirip, işlemci, anakart, ekran kartı, RAM gibi parçaların tamamını değiştir. Dual Channel çalışması için aynı RAM'den 8 GB alman gerekiyor. Farklı marka veya modeldeki RAM almamalısın.

Sırf BF1'de biraz daha yüksek fps almak için bu sistemin RAM'ini 16 GB yapmanı tavsiye etmiyorum. Paranı biriktirip, işlemci, anakart, ekran kartı, RAM gibi parçaların tamamını değiştir. Dual Channel çalışması için aynı RAM'den 8 GB alman gerekiyor. Farklı marka veya modeldeki RAM almamalısın.
Tamamını değiştirmek için para harcamak istemiyorum, şuanlık RAM takviyesi yeterli gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı