i3 6100 - GTX 960 Sistem Oyundayken Yeniden Başlama Sorunu

murat_ucar

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım oyun oynarken reset atıyor. Bir kerede tam ekran film izlerken reset atmıştı. Battlefield oyunlarında oyuna girdikten belli bir süre sonra reset arıyor bunu bir zamanı yok. PUBG oynarken de oyuna girip yere iner inmez veya menüde bir sekmeye tıkladığımda bile reset atıyor. Ekran kartını garantiye gönderdim sorun yokmuş geri gönderdiler. Güç kaynağını garantiye gönderdim bugün aradım öğrendim ondada sorun yokmuş. Sizce neden böyle? Sıcaklık değerleri falan normal.
Sistemim;
  • i3 6100
  • MSI B150M Bazooka
  • MSI GTX 960 Gaming 2G
  • Kingston Fury 2133 8GB*2 16GB
  • Samsung 750 EVO 250 GB
  • Seagate Barracuda 1 TB
  • Corsair VS 450

Öncelikler işlemci sıcaklığını ve akabinde ekran kartı fanının çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve gpu sıcaklık değerlerini takip edin eğer fazla ısınıyorsa kendini korumaya alıyor olabilir.
Ekran kartının fanı çalışıyor zaten servise gitti geldi ekran kartı bişey olsa orda farkedilirdi sanırım. İşlemcinin macununu bende olan bi macunla değiştirmiştim ondanmı oluyo acaba. İşlemci macun değişiminden bir ay sonra falan böyle resetler başladı.

55-60 dereceyi geçtiğini hiç görmedim ama oyunlarda falan.

Hayır direk ben reset düğmesine basmışım gibi reset atıyor yazı uyarı falan yok. Ekran kartı 60 derece sabit bazen 61-62 oluyor. İşlemci 50 civarı 60 dereceyi geçtiğinide hiç görmedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı