İ3 6100 ile GTX970 darboğaz yapar mı?

Her oyunda darboğaz olmaz zaten. İşlemciyi yoğun kullanan oyunlarda i5 ile i7 arasında bile fark oluyor ama takılma derecesinde değil. İşlemci karşılaştırmaları oyun testlerinden bakabilirsiniz.

Yapmaz kardeşim, bu yapanlar neye göre karar veriyor anlamış değilim i3 6100 çok kaliteli bir işlemci, millet tarihi eser i3 2130 ile gtx970 li sistemle witcher 3 30-40 fps alıyor. Bu adamın işlemcisi yeni nesil skylake hayli hayli yeter kardeşim için rahat olsun

Neye dayanarak söylüyorsunuz hocam bunu? Gta 5 hikaye modunda bile %40'a yakın darboğaz yapıyor. Evet oyun sistemi için ekran kartı daha pahalı olmalı ama GTX 970 gibi bir kart i3 işlemci ile kullanılmaz aradaki dengeyi sağlamak lazım.
Kardeş asıl sen neye dayanarak söylüyorsun arkadaşı yanlış yönlendirme, senin i3 6100 dediğin işlemci şuan gtx 970 ile gta5' i 80-90 FPS aralığında oynatıyor. Girin youtube kanallarında izleyin, dediğin eski nesil i3 işlemcilerde geçerli olabilir ancak skaylake i3 ler çok sağlam lütfen bilip bilmeden milleti yanlış yönlendirmeyin.

İ3 ü bu kadar büyütmeyin. Tamam iyi işlemci ama i7 ile bir tutmak nedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İ3 6100 işlemcinin en yüksek kaldırabileceği kart GTX 950 ve benzeri kartlardır. (işlemci kullanımı yüksek olan oyunlar dahil)

Arkadaşlar Kendim i3 6100 ve Gtx 960 kullanıyorum Gta 5 gibi işlemci odaklı oyunlarda ortalamada %15 gibi fps kaybı yaşıyorsunuz ancak takılma olmuyor bunun örnekleri yabancı kişiler tarafındanda test edilmiştir youtube'da bulmanız mümkündür

Arkadaşlar Kendim i3 6100 ve Gtx 960 kullanıyorum Gta 5 gibi işlemci odaklı oyunlarda ortalamada %15 gibi fps kaybı yaşıyorsunuz ancak takılma olmuyor bunun örnekleri yabancı kişiler tarafındanda test edilmiştir youtube'da bulmanız mümkündür
Senin sisteminde sıkıntı var o zaman dostum. Bende darboğaz yapmıyor GPU'nun tamamını kullanıyorum. İstersen şu videoyu izle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Senin sisteminde sıkıntı var o zaman dostum. Bende darboğaz yapmıyor GPU'nun tamamını kullanıyorum. İstersen şu videoyu izle.

Ayarlarınız ultra ise tabikide darboğaz yaşanmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı