i3 6100 işlemci ile RX 480 mi yoksa R9 380 mi ?

Ben her türlü RX480 alırdım. Aldıktan sonra i3 ile uyumuna bakar sık darboğaz yaşıyorsam elimdeki i3'ü satar yerine i5 alırdım. Güncel 10 oyundan 3 tanesinde i3 ile darboğaz sözkonusuysa bile idare edilebilir.

Aldiktan sonra kisa vadede islemciyi degistirmem mumkun degil. Darbogaz cok yuksek oranda olursa yani ekran kartinin yuzde 80 ini bile kullanamazsam ve performansi R9 380 den kotu olacaksa bosuna beklememin ve almanin manasi yok.

Rx 480 almanı tavsiye ederim. İşlemcinin ekran kartına yetmediği zamanlarda şöyle bir durum olacağını tahmin ediyorum, Rx 480 in 100 fps verebileceği bir sahnede işlemcinin tam besleyemediği durumda 80 fps alırsın. Eğer 60 Hz üzerinde bir mönitörle kullanıcam en ufak bir performans kaybı bile bana sıkıntı yaratır diyorsan R9 380 al demek isterdim ama Rx 480 de fiyatına göre kaçırılmayacak bir kart be kardeşim.

Rx 480 almanı tavsiye ederim. İşlemcinin ekran kartına yetmediği zamanlarda şöyle bir durum olacağını tahmin ediyorum, Rx 480 in 100 fps verebileceği bir sahnede işlemcinin tam besleyemediği durumda 80 fps alırsın. Eğer 60 Hz üzerinde bir mönitörle kullanıcam en ufak bir performans kaybı bile bana sıkıntı yaratır diyorsan R9 380 al demek isterdim ama Rx 480 de fiyatına göre kaçırılmayacak bir kart be kardeşim.

Iste bende ayni dusuncedeyim su anda dostum. Ileride pisman olmak istemiyorum. 1-2 yilda elime olurda para gecerse islemciyi i5 e yukseltebilirsem uzun vadede yani RX 480 yillarca tasiyacak beni bunun bilincindeyim. 60 Hz monitor kullanacagim icin fps ultra ayarlarda 50 nin uzerinde olmasi benim icin kafidir. Ama 480 alip da islemciden dolayi 380 den dusuk performans alacaksam ozaman da kotu olur iste.

Kesinlikle 380 den daha fazla performans alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Gtx 970 ile test edilmiş göstermek istediğim nokta 3:02 de durdurursan videoyu işlemci kullanımı % 100 olmuş, ekran kartı kullanımı % 95 ve alınan fps 111. Yani fpsnin zirve yaptığı durumlarda işlemci ekran kartını tam besleyememiş ama o fpslerde de dert edilecek bir durum değil.

Kesinlikle 380 den daha fazla performans alabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda Gtx 970 ile test edilmiş göstermek istediğim nokta 3:02 de durdurursan videoyu işlemci kullanımı % 100 olmuş, ekran kartı kullanımı % 95 ve alınan fps 111. Yani fpsnin zirve yaptığı durumlarda işlemci ekran kartını tam besleyememiş ama o fpslerde de dert edilecek bir durum değil.

GTX 970 ile karsilastirmayi dusunmemistim mantikli olmus. Performansi GTX 970 kadar yuksek olur mu sizce 480 in ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı