i3 6100 işlemciye ekran kartı tavsiyesi

R9 380, GTX 960'dan bile iyiyken neden GTX 950 önerdiğinizi söyler misiniz ?
GTA5 gibi açık dünya oyunlarında GTX950 ile işlemci kullanımı yer yer %100 oluyor. GTX960 Taksanız bile bir noktadan sonra işlemci frene basacak dar boğaz yaşayacaksınız. Arada pek bir fiyat farkı yoksa GTX960 veya dengi bir kart alınabilir bu size yoğun işlemci kullanımı olmayan oyunlarda daha çok avantaj sağlayacaktır ama daha üstüne çıkmak mantıksız para harcamak olur.

2500 TL Oyun Bilgisayarı - Oyun Testleri - Technopat

GTA5 gibi açık dünya oyunlarında GTX950 ile işlemci kullanımı yer yer %100 oluyor. GTX960 Taksanız bile bir noktadan sonra işlemci frene basacak dar boğaz yaşayacaksınız. Arada pek bir fiyat farkı yoksa GTX960 alınabilir bu size yoğun işlemci kullanımı olmayan oyunlarda daha çok avantaj sağlayacaktır ama daha üstüne çıkmak mantıksız para harcamak olur.
i3 6100 ve GTX 960 kullanıyorum darboğaz sorunu yaşamıyorum. :) Frene falan basmıyor. :)

GTA5 gibi açık dünya oyunlarında GTX950 ile işlemci kullanımı yer yer %100 oluyor. GTX960 Taksanız bile bir noktadan sonra işlemci frene basacak dar boğaz yaşayacaksınız. Arada pek bir fiyat farkı yoksa GTX960 veya dengi bir kart alınabilir bu size yoğun işlemci kullanımı olmayan oyunlarda daha çok avantaj sağlayacaktır ama daha üstüne çıkmak mantıksız para harcamak olur.

2500 TL Oyun Bilgisayarı - Oyun Testleri - Technopat

GTX 960 veya R9 380'nin darboğaz yapacağını sanmam.

i3 6100'e öyle bir ekran kartı önerinki darbogaz yapmayan o işlemciye en üst ekran kartı olsun. Parası önemli değil.
anakart h1110 serisinden, RAM hyperx fury 8 GB 2133 MHz.
Kesinlikle Sapphire RX 460 4GB modelini öneririm hocam. Bizzat kullanıyorum, 600TL fiyatına göre muazzam bir kart.

RX 470 %2-5 arası darboğazla tüm oyunları 1080p ultrada 60fps oynatır. (AA açarsan darboğaz olmaz ancak fps 45-60 arası olur ö yüzden önermiyorum) Alabileceğin en uzun ömürlü F/P ürünüdür. Pişman olmazsın. (darboğaz denilen olay GPU kullanımı %99 ve üzeri iken işlemcinin %68 in üstüne çıkmamasıdır(RX 470 ile GTA5 Arma 3 gibi yüksek CPU kullanan oyunlarda en fazla %79 oluyor)
RX 470 ile i3 6100 dediğin miktar ufak bir darboğaz yapabilir sıkıntı yaratmaz ama darboğaz denilen olay işlemcinin frenlemesi işlemci %100 iken ekran kartının kullandığın işlemci ve ekran kartına göre değişen olay bu neyse ekran kartının tam kullanıma girememesidir örneğin %70 vs. CS:GO'da falan az kullanılır ama o darboğaz değildir. Sizin dediğiniz işlem R7 240 + i7 6700 tabanlı bir sistemde olandır ve darboğaz yaşatmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı