i3 6100 mü i5 4460 mi ?

Benim tercihim i3 6100 olurdu. i5 4460 daha iyi olsa da i3 6100 yeni nesil DDR4 ram destekleyen bir işlemci ve ileride rahatlıkla güncellenebilir. Orta-Üst seviye ekran kartlarının oyun performanslarında da iki işlemci arasında bir fark göremezsiniz. Bir de hangi ekran kartını alacaksınız o da önemli onu da yazarsanız iyi olur.

Benim tercihim i3 6100 olurdu. i5 4460 daha iyi olsa da i3 6100 yeni nesil DDR4 ram destekleyen bir işlemci ve ileride rahatlıkla güncellenebilir. Orta-Üst seviye ekran kartlarının oyun performanslarında da iki işlemci arasında bir fark göremezsiniz. Bir de hangi ekran kartını alacaksınız o da önemli onu da yazarsanız iyi olur.
Ben aldım zaten i3 6100 ekran kartımda Msı R9 380 gaming şimdi arkadaşımda alıcak ama o işlemciyi i5 4460 almak istiyo ancak bütçesini aşıyo bende i3 6100 işlemci alıp ekran kartından kısmaması gerektiğini söyledim başka kısılacak bi parçası yok zaten ona yardımcı olmaya çalışıyorum.

Ah bide arkadaşımı ikna edebilsem .d i5 4460 al diye zorlayanlarda çok var insanların kafasını karıştırmaya bayılıyolar adama i5 4460 aldırıp ekran kartınıda r7 270 aldırıcaklar insanların kafasını bulandırıyorlar sadece.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı