i3-6100 Sistem için ekran kartı önerisi

Bütçe
1600
Öncellikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Şu anda hangi alternatif iyi bir seçenektir?
1. RX 570 4 GB almak.
2. 1050 Ti almak.
3. İşlemcimi satıp, GTX 1650 almak fakat i3 6100 yaklaşık olarak 600-700 lira civarında satılıyor. Kısacası işemcimi sattığımı varsayarsak bütçemi arttırarak olabilir.

Öncellikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Şu anda hangi alternatif iyi bir seçenektir?
1. RX 570 4 GB almak.
2. 1050 Ti almak.
3. İşlemcimi satıp, GTX 1650 almak fakat i3 6100 yaklaşık olarak 600-700 lira civarında satılıyor. Kısacası işemcimi sattığımı varsayarsak bütçemi arttırarak olabilir.
Hocam 1. ve 2. seçenekte darboğaz yapar. 3. seçenek en mantıklısı. Darboğaz çok az miktarda olur (gözle görülmeyecek derecede) ve işlemci yükseltmesi de sistem için iyi olur. AAA oyunları da oynayabilirsiniz bu update ile. İleride de 8 GB Ram daha takarsınız.

1. RX 570 4 GB almak.
2. 1050 Ti almak.
Ben olsam 1050Ti alırım ve RAM'i 16 GB'a yükseltip, SSD yoksa SSD ekleyip, 1-2 yıl idare edip sistemi komple satıp üzerine ekleyip daha iyi bir sistem toplarım sıfırdan.

Hocam 1. ve 2. seçenekte darboğaz yapar. 3. seçenek en mantıklısı. Darboğaz çok az miktarda olur (gözle görülmeyecek derecede) ve işlemci yükseltmesi de sistem için iyi olur. AAA oyunları da oynayabilirsiniz bu update ile. İleride de 8 GB Ram daha takarsınız.
1050Ti ile darboğaz olmaz. Daha üstü herhangi bir kart taktığı an darboğaza giriyor o işlemci.

Ben olsam 1050Ti alırım ve RAM'i 16 GB'a yükseltip, SSD yoksa SSD ekleyip, 1-2 yıl idare edip sistemi komple satıp üzerine ekleyip daha iyi bir sistem toplarım sıfırdan.

1050Ti ile darboğaz olmaz. Daha üstü herhangi bir kart taktığı an darboğaza giriyor o işlemci.
Yapıyor hocam. Emin olmak için forumdan bile baktım yaptığını söylüyor çoğunluk.

Edit: Ama bir detayı atladım bunu söylemediğim için tartışma çıkmasın aramızda ahım şahım bir darboğaz olmaz yani. Yapar ama ne biliyim %10 %15?

Yapıyor hocam. Emin olmak için forumdan bile baktım yaptığını söylüyor çoğunluk.

Edit: Ama bir detayı atladım bunu söylemediğim için tartışma çıkmasın aramızda ahım şahım bir darboğaz olmaz yani. Yapar ama ne biliyim %10 %15?
Hocam birkaç tane konuya baktım darboğaz yapmadığı söyleniyor.

%10 - %15'lik darboğaz için almaktan vazgeçmek mantıklı mı sizce?

Hocam birkaç tane konuya baktım darboğaz yapmadığı söyleniyor.
Hocam olur ama sallasanız %10 yani. Ben darboğaz dediğimde direkt ikisi uyumsuz gibi düşünmeyin yani. Online oyunlarda belki çok az hissettirir. 1050 Ti alıp geçebilirsiniz/ AAA oyunları oynamayı düşünüyorsanız upgrade düşünebilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Edit: Kart hakkında sorunuz varsa cevaplayabilirim. 1050 Ti i5 6400 ikilisi kullanıyorum.

Yok hocam estağfurullah tartışacağımız bir durum yok. Genel anlamda olmaz dedim ancak 2018'den sonra çıkan ve günümüz işlemci odaklı oyunlarda darboğaz artıyor ve bazen rahatsız edecek bir duruma gelebiliyor. Ama biz zamanında 2017'den 2019'a kadar bu kombinasyona benzer bir sistemle idare edebildim. Günümüz oyunları için hem işlemcinin, hem ekran kartının yetersizliği, üstelik i3 6100'ün 2/4 yapısı üzerine hafif darboğazda eklenince çekilemez halde olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı